ŽĎÁR N. S. – OLOMOUC 3:2 pp
Oboustranně aktivní úvod vyzněl pro Plameny, které dostal v 8. minutě střelou pod horní tyč do vedení Marguš. Hosté vyrovnali ve druhé třetině, Radostu překonal Kořenek. Vyrovnaný stav netrval dlouho, krátce po polovině zápasu se podruhé v utkání prosadil domácí Marguš – 2:1.

Talent Plzeň x Nové Veselí
Překvapení se nekonalo, výhru bral favorit

Ve třetí dvacetiminutovce Olomouc přidala a hned po třech minutách Mader znovu srovnal. Jelikož už v normální hrací době další branka nepadla, musel o vítězi rozhodnout nastavený čas. V jeho druhé minutě skóroval Gergel a rozhodl o bodu navíc pro hráče Žďáru.

„Kvůli reprezentačním povinnostem a některým zraněním jsme tentokrát nebyli kompletní. Příležitost proto dostali mladší dorostenci a rozhodně nezklamali. Zisk dvou bodů nás dále drží ve hře o postup do play-off,“ hodnotil vítězné utkání trenér Plamenů Jaromír Pytlík.

Po vánoční přestávce se starší dorostenci Žďáru znovu zapojí do bojů ve skupině o umístění až v pátek 5. ledna, kdy zajíždí k derby na led Havlíčkova Brodu.

Branky a nahrávky: 8. Marguš (Gergel, Filip), 31. Marguš (Nagy, Dospěl), 62. Gergel (Nagy) – 26. Kořenek (Štefka, Rutar), 43. Mader (Kořenek). Rozhodčí: Ondráček – Rampír, Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 1:0. Žďár nad Sázavou: Radosta – Černohorský, Grauer, Čermák, Klodner, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

11. Warrior Brno 8 0 0 0 8 8:34 0

V sobotním utkání 21. kola II. ligy – skupiny Střed hokejisté Žďáru (v černém) v domácím prostředí nestačili na pelhřimovské Lední Medvědy. Plameny však i přes bodovou ztrátu nadále drží třetí příčku tabulky.