Svěřenci Martina Sobotky se přitom po pokaženém říjnu dostali na koně. Z deseti utkání vyhráli sedm v základní hrací době, jedno v prodloužení a dvakrát odešli z venkovních kluzišť jen těsně poraženi. V tabulce poskočili na sedmou příčku a mohli pošilhávat po odskočeném rivalovi na šestém místě, který jako poslední nebude hrát předkolo play-off. To by však museli v domácím prostředí naplno bodovat se silným Táborem a Vrchlabím. Poslední duel v prosinci proti Jihočechům a první v lednu s pátým Vrchlabím jim však ukázal, že hrát se musí celých 60 minut.

Plameny v obou zápasech vedly. S Táborem 4:1, po polovině utkání ještě 5:2, ale nadějný výsledek neudržely a po samostatných nájezdech se musely smířit s bodem za porážku 6:7. „Udělali jsme zbytečné chyby, nehráli jsme dobře z defenzivy a snažili se soupeři, jako je Tábor, dát pátý nebo šestý gól. Třetí třetina nám vůbec nevyšla, dělali jsme zbytečné taktické chyby," konstatoval po posledním klání roku 2015 kouč Martin Sobotka.

Odevzdané body

Zatímco získaný bod byl po slibném úvodu spíše zklamáním, na začátek roku s šestkou na konci by celé SKLH nejraději zapomnělo. Vrchlabí, jenž mělo na páté příčce o deset bodů více, začalo dobře a trochu nezaslouženě vedlo o dvě branky. Jenže pak začal úřadovat v poslední době rozjetý Petr Štěpánek a hattrickem přispěl k velkému obratu na 5:2. K zisku tří bodů zbývalo sedm minut.

Jenže pak se začaly dít velké věci. „Mrzí mě naše chyba, kdy jsme poslali hráče na led pozdě a dostali jsme trest pro hráčskou lavici. Chtěli jsme nasadit přesilovkovou lajnu a myslím si, že šlo o přísné vyloučení, ale samozřejmě to beru na sebe, byla to naše chyba. Ale i tak, to co se dělo dál, je neomluvitelné. Když vedeme 5:2, hrajeme čtyři na čtyři, tak bychom měli takové vedení ubránit, odehrát to poctivě odzadu. Není možné předvádět takové chyby, co jsme udělali," čertil se Sobotka po rychlém snížení hostů na 5:4.

V 57. minutě však přispěchal s rychlou odpovědí po přečíslení Hron, 6:4. Definitivní tečku za zápasem měl udělat Kunstmüller, při power-play Vrchlabí ale překvapivě minul prázdnou bránu a na Bouchalkách „oblíbený" Klement za to celý Žďár dvěma slepenými góly od modré zmrazil, 6:6.

Krach domácího výběru dokonal v prodloužení šťastným gólem Matějka, odražený puk od mantinelu si totiž srazil gólman Sláma do vlastní svatyně. „Netrefíme prázdnou bránu a ještě si necháme vyrovnat. V prodloužení jsme si vypili kalich hořkosti do dna. Jsem zklamaný a tohle mě bude dlouho mrzet. Dostat čtyři góly za šest minut je neomluvitelné. V závěru nám nepomohl ani gólman," uvedl Sobotka pro klubový web.

Místo klidného vstupu do roku 2016 budou muset Žďárští opět tvrdě bojovat o uhájení příček zajišťujících alespoň předkolo play-off. Už zítra je vyzvou třinácté Řisuty, které na ně ztrácí pouhé čtyři body. Do počtu už není ani další soupeř ze Sokolova. Doma se SKLH představí až 20. ledna s prvním Kolínem, po němž ho prověří výjezd do čtvrtého Jablonce. Před pořádně těžkými časy je jisté jediné, čtyři odevzdané body mohou v závěru ještě hodně chybět.