„Mám sice už několik nabídek, ale teď nechci trénovat. Navíc jsem domluven s vedení Velkého Meziříčí, že jim ještě nějakou formou pomůžu,“ říká Prachař.

Proč jste se rozhodl u týmu skončit?
Cítil jsem, že tým potřebuje nějakou změnu, nakopnout. Po dohodě s vedením jsem ukončil smlouvu. Rozešli jsme se v klidu. Jestli ta změnu týmu prospěje ukáže až čas.

Kde vidíte hlavní příčiny neúspěchů Meziříčí v sezoně?
Týmu chybí střelec. Myslím, že jsem odehráli dobrá utkání, i celkům z horních pater tabulky jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale neproměňovali jsme šance. Herně jsme nezklamali, rozhodla naše slabá produktivita a individuální chyby.

Má vůbec Meziříčí na druhou ligu?
Jak jsem řekl, herně to z naší strany nebylo špatné. A ještě bych z postavení Meziříčí v tabulce nedělal drama. Není odehraná ještě ani polovina sezony. Ve hře je stále 75 bodů.

Co máte v plánu po ukončení působení u meziříčských hokejistů?
I když jsem obdržel několik nabídek, nechci teď trénovat. Chci si od trénování odpočnout. Navíc jsem domluven s vedením Meziříčí, že budu i nadále pomáhat týmu.

Jak byste zhodnotil úroveň II. ligy?
Mám zkušenosti s druhou ligou v Čechách, kde je polovina týmů velmi dobrých, druhá je slabší. Na Moravě je všech šestnáct týmů vyrovnaných. Některé jsou profesionální jako třeba Šumperk, ale i s těmi jsme odehráli vyrovnané zápasy.

Tým neprošel po loňsku změnami. Udělal byste před sezonou něco jinak?
Příprava se nám celkem vydařila. Když se na to ale zpětně dívám, asi bych pár změn udělal. Před Meziříčím je více než polovina sezony, věřím, že se zvedne.

--------------

Bohumil Prachař

Bohumil Prachař se stal trenérem prvního mužstva Velkého Meziříčí v dubnu 2007, kdy nahradil Luboše Slámu. Tým pod jeho taktovkou prošel kompletní obměnou a z osmého místa se probojoval do play off. V něm se nesmazatelně zapsal do historie velkomeziříčského hokeje, když se v prvním kole play off, poprvé v historii II.ligy, podařilo vyřadit první celek základní části, Rokycany. Ve druhém kole vzdorovalo Meziříčí pod trenérskou taktovkou Prachaře Benátkám nad Jizerou a prohrálo až v pátém rozhodujícím zápase. zdroj: www.hokejvm.cz

Radek Špatka