Obě mužstva se pohybují na špici tabulky druhé hokejové ligy. Žďár chce na tyto výkony navázat v sobotu od 17 hodin v Břeclavi a konečně přivézt nějaké body z venku.

Velké Meziříčí má za sebou nepovedené krajské derby s Pelhřimovem a v neděli od 17 hodin zavítá na Valašsko, kde na slavném Lapači změří síly se Vsetínem.

Po zápasech s týmy s horní poloviny tabulky čeká hokejový Žďár relativně slabší soupeř – předposlední Břeclav. „Nic jednoduchého nás ale rozhodně nečeká. To, že jsme porazili Valašské Meziříčí, nic neznamená, každý zápas je jiný,“ odmítá roli favorita žďárský trenér Jaroslav Benák.

Poslední venkovní výhru si svěřenci trenéra Benáka připsali 10. prosince loňského roku na ledě Šternberka. „Dlouho se nám na cizím ledě nepodařilo bodovat, to chceme v Břeclavi změnit,“ hlásí kouč. Kromě houževnatého soupeře čeká na hokejisty SKLH také nepříjemně velké břeclavské kluziště.

„Na to se nemůžeme vymlouvat, musíme dobře bruslit,“ řekl Benák. Ten se bude muset ve víkendovém duelu obejít bez trojice šikovných pardubických mladíku, která výrazně přispěla k úterní výhře nad Valašským Meziříčím. „Dostanou šanci kluci, kteří v úterý nehráli, nevidím v tom problém,“ uzavřel Benák.

Pokud bude chtít Velké Meziříčí na ledě Vsetína bodovat, musí se vyvarovat chyb, kterých se dopouštělo s Pelhřimovem. „Byl jsem zklamaný z našeho výkonu, někteří hráči byli nedisciplinovaní a neodvedli to, co by měli, přišli si jen tak zahrát, Pelhřimov byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě zvítězil,“ hodnotil derby velkomezeříčský trenér Jozef Zavadil.

Ten přesto na víkend žádné radikální změny v sestavě nechystá. „Já ani nemám prostor pro nějaké změny, máme tu tři pětky a s tím musíme hrát,“ povzdechl si trenér. Meziříčí je stále poslední s tříbodovou ztrátou na Břeclav a potřebuje body jako sůl. „Musíme bojovat a pokusit o nějaký bodový zisk, ze současné situace mám těžkou hlavu,“ dodal Zavadil.