Svěřenci trenéra Jaroslava Benáka se budou snažit nepříznivou bilanci změnit v neděli od 17 hodin, kdy zajíždí do Vsetína. Poslední tým druhé ligy Velké Meziříčí potřebuje body jako sůl. Ve středu si Velkomeziříčští připsali pouze jeden, když prohráli s Novým Jičínem po samostatných nájezdech. V neděli od 17 hodin se představí na ledě Uničova. V tomto zápase se budou muset obejít bez obránce Heřmanského, který využil lákavé nabídky a přestupuje Kutné Hory.

Žďár díky bojovnému výkonu zvládl derby s Pelhřimovem, které se pro něj nevyvíjelo dobře. „Už to vypadalo, že je zápas rozhodnutý, ale my jsme ho díky bojovnosti všech tří pětek dokázali otočit,“ pochvaloval si žďárský trenér Jaroslav Benák. Jeho svěřenci si tak připsali další domácí výhru. Venku se však hokejistům SKLH vůbec nedaří. Trenér Benák jen těžko hledá odpověď na příčiny neúspěchů na ledě soupeřů. „Nevím, čím to je, poslední tři zápasy venku hrajeme špatně, musíme s tím něco udělat,“ řekl.

Poslední venkovní duel v Břeclavi navíc skončil pro Žďár ostudou. Za prohrou 0:7 stála především prospaná druhá třetina. „Po druhém nebo třetím gólu se naše hra úplně rozpadla. Bylo to kompaktní, všech šest hráčů na ledě hrálo hrozně. Soupeř nás při hře jeden na jednoho přehrával,“ hodnotil břeclavský výprask Benák.

Dvanáctý Žďár nečeká ve Vsetíně nic lehkého. Valaši v tabulce uzavírají elitní osmičku a v poslední době mají slušnou formu.

V kádru Velkého Meziříčí se před utkáním v Uničově chystají změny. „Do Kutné Hory od nás odchází obránce Vít Heřmanský a v plánu jsou další přesuny,“ potvrdil velkomeziříčský trenér Jozef Zavadil.

Konkrétnější nechtěl být ani manažer mužstva Jaroslav Juda. „Zatím mohu potvrdit pouze odchod Heřmanského, o dalších jménech jednáme se Žďárem, ale konkrétní nebudu, vše se definitivně