Jenomže tým od hranic jihlavského a žďárského okresu si vybojované semifinále nezahraje. V jeho dresu totiž nastoupil hráč, který nastupoval i v jiné soutěži.

„Za Rudolec nastoupil Daniel Bratršovský, který je v letošní sezoně na soupisce Janovic. Ty hrajou okresní přebor Jihlavska. V propozicích VHL je ovšem jasně dané, že hráč nesmí zároveň nastupovat ve stejné sezoně v soutěžích Českého svazu ledního hokeje,“ vysvětlil zakladatel Vesnické ligy Karel Daniel.

Disciplinární komise soutěže tak po protestu Světnova rozhodla o kontumaci posledních dvou utkáních, kde tento hráč nastoupil. „Semifinále tak může hrát Světnov. Rudolec byl zařazen do bojů o 5. – 8. místo s tím, že Bratršovský už nesmí v jeho dresu nastoupit,“ podotkl Daniel.

„O tom, že Bratršovský nastoupil v okresním přeboru Jihlavska, vedení HC Rudolec nevědělo. To nás ale v žádném případě neomlouvá. Naši chybu si uvědomujeme a tímto bychom se také chtěli všem zúčastněným omluvit. Celá situace nás velice mrzí a jsme připraveni nést následky,“ zní oficiální vyjádření rudoleckého klubu.