Někteří členové týmu v minulosti hráli hokej na vysoké úrovni a po konci aktivní kariéry přešli k policii a ze hry tak nevypadnou ani dnes.

„V mančaftu působí například hráč Tichý, což je mistr republiky ze Vsetína, i když sem momentálně nemohl přijet kvůli pracovní vytíženosti,“ konstatoval vedoucí manažer týmu Zdeněk Šimoníček.

Jednou za rok se utvoří výběr

Jak vzniká policejní hokejová reprezentace? Jednou ročně se uspořádá mistrovství republiky, kde se sejdou policejní týmy z celého Česka a hráči, kteří udělají nejlepší dojem, postoupí právě do reprezentačního týmu.

Hokej je populární v podstatě u všech bezpečnostních složek. „Jsou tady kluci z obvodních oddělení, hlídkové služby, z kriminálek, ze zásahových jednotek a podobně,“ vyjmenoval trenér a kriminalista v jedné osobě Jan Daněk. Mezinárodní soutěže však výběrový tým policie zatím nehraje

„Hokej má tu smůlu, že ve struktuře mezinárodního policejního sportu zatím není oficiálně uznán, aby se v něm mohlo hrát mistrovství světa či Evropy jako v jiných kolektivních sportech. Snažíme se, aby nás zrovnoprávnili třeba s fotbalisty,“ řekl Jan Daněk.

Kromě premiérového prestižního střetnutí s druholigovým týmem policisté hrají například i turnaj na úrovni krajských přeborů.

Při čtvrtečním dopoledním tréninku přibruslil na kus řeči ke střídačce i kapitán týmu Tomáš Kubinčák. „Je to poměrně náročné, trénujeme už od pondělí a dostáváme se tak dvakrát denně na led,“ sděloval své dojmy bratr extraligového hráče Vojtěcha Kubinčáka z Litvínova.

Nervozitu před čtvrtečním zápasem se Žďárem necítil. „Jsou tady kluci, kteří už mají něco odehrané, a já jsem letos proti Žďáru hrál baráž, takže soupeře malinko znám,“ řekl jednatřicetiletý Tomáš Kubinčák, který jinak slouží u speciální pořádkové jednotky.