ŽĎÁR N. S. - NOVÝ JIČÍN 3:4 pp

Když ve 26. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:3, na Plameny by zřejmě nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. V 10. minutě se střelou z levého kruhu prosadil Kafka, tři minuty před první sirénou mířil od modré přesně Kobylík – 0:2. Třetí branku pak přidal po šesti minutách prostřední části Štefka.

Hokejisté Žďáru ale předvedli dokonalé zmrtvýchvstání. Už za další dvě minuty totiž při vlastním oslabení ujel Bureš a střelou mezi betony vykřesal jiskřičku naděje – 1:3. Tu přesně v polovině zápasu přiživil druhou brankou Jícha, který střelou od modré prostřelil gólmana Nového Jičína. Ve 35. minutě bylo dokonce vyrovnáno, střelou z mezikruží se o to v přesilové hře postaral Heinrich – 3:3.

I přes řadu šancí na obou stranách už v normální hrací době diváci další branku neviděli, utkání tak nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Z toho se odehrálo jen 43 vteřin, když novojičínský Macuh využil chybnou rozehrávku Plamenů a zajistil Ďáblům bod navíc - 3:4.

„O lepší výsledek nás připravila první polovina zápasu, kdy jsme nechali soupeře utéct na rozdíl tří branek. Od té chvíle jsme ale předváděli vynikající hokej a poměrně rychle se nám podařilo vyrovnat. Měli jsme i další příležitosti, ale bohužel se znovu prosadil soupeř,“ hodnotil sobotní zápas kouč Plamenů Radek Haman.

Branky a nahrávky: 28. Bureš (Lojek), 30. Jícha (Gregar), 35. Heinrich – 10. Kafka (Kočica, Poruba), 17. Kobylík (Rufer, Kafka), 26. Štefka (Adamík), 61. Macuh (Hruška, Palička). Rozhodčí: Slávka - Musil, Komínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:1, 0:0 – 0:1. Žďár nad Sázavou: Čáp (Rulf) – Brož, Lojek, Spálovský, Koželuh, Wasserbauer, Pleva, Hort, Gregar, Bureš, Jícha, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Chlubna, Adam, Medek, Heinrich.