Přitom na začátku mače si jihlavští trenéři museli mnout ruce. „Nějaké měřítko snesla naše hra do stavu 2:0. Nepustili jsme soupeře skoro z pásma, do té dvanácté minuty neměl ani jednu střelu na bránu,“ potěšil Nekvasila raketový start.

Ovšem místo dalšího tlaku a snahy udeřit potřetí, se hra domácích zcela zabrzdila. „Jakmile jsme dali druhý gól, absolutně jsme přestali hrát. Ať to bylo bruslení, přihrávky. Nebyli jsme schopní zpracovat puk, ujet s pukem,“ kroutil hlavou Nekvasil při hodnocení na klubový web. „Jediná pozitiva jsou tři body, dobrý výkon Brožíka a hattrick Iliho (Jana Brože a Jakuba Illéše – pozn. autora),“ doplnil.

Pravdou však je, že pro hosty to byl, až na výsledek, povedený mač. Kadaň se favorita rozhodně nezalekla a hodně mu to svým přístupem znepříjemnila. „My jsme po dlouhé době odehráli dobré střetnutí,“ uvedl kouč hostů Petr Rosol.

Jenže v cestě za lepším výsledkem stála koncovka. „Bohužel ve druhé třetině jsme měli šance, které jsme neproměnili. Dostali jsme hloupý gól vteřinu před koncem na 3:1, který domácí dostal trochu na koně. Ale pak jsme se za stavu 4:3 zase do zápasu dostali, ale takovou svou naivitou a tou nezkušeností zkrátka ty zápasy neumíme dohrávat. Domácí mají opravdu kvalitní tým a zaslouženě vyhráli. Ale i tak to byl náš nejlepší výkon po novém roce,“ dodal Rosol.