Nováček z Velkého Meziříčí se kvůli nákaze dvou hráčů covidem-19 ocitl v karanténě. Jeho domácí utkání s Novým Jičínem tak muselo být odloženo. Stejně dopadlo také zítřejší derby, které měl Horácký hokejový klub sehrát se Žďárem opět na vlastním stadionu.

Ve skupině Východ se tak představily pouze Plameny. Ty se doma utkaly s Opavou, kterou dokázaly zdolat 2:1. „Začátek soutěže je pokaždé nesmírně důležitý. Čekal nás těžký soupeř, proti němuž je zisk tří bodů hodně cenný. V této soutěži ovšem není lehký protivník,“ potvrdil kouč Žďáru Radek Haman.

Vedle vítězství jej těšila i předvedená hra. „Ten zápas byl myslím pro diváka poměrně koukatelný, nic upracovaného. Hrálo se nahoru dolů, hodně se bruslilo. O to více si naší výhry ceníme,“ pochvaloval si.

Hokejisté Žďáru (v černých dresech) doma na úvod sezony zdolali nebezpečnou Opavu těsně 2:1.
Solidní premiéra. Plameny vstoupily do nového ročníku druhé ligy ziskem tří bodů

Středečního volna využije se svými svěřenci k tréninkovému modelovému zápasu. „Jinak ale během týdne nic měnit nebudeme, pojedeme v klasickém režimu,“ poznamenal Haman.

Také hokejisté Havlíčkova Brodu měli podle původního plánu zahájit nový druholigový ročník uplynulou sobotu proti Písku. Jihočeši však museli kvůli onemocnění covid-19 do karantény a ze sobotní bitvy tak sešlo.

Odložené utkání proběhne na ledě Kotliny ve čtvrtek 29. října. Letošní druholigová premiéra čeká Bruslaře tuto středu, kdy se představí na ledě Tábora.