Zatímco ostatní zástupci druholigového hokeje z Vysočiny odehrají ve středu čtyřiadvacáté kolo, Žďárští se společně s Táborem dohodli na odložení utkání.

Kouč Plamenů Michal Konečný využije pauzu a trénovat bude se svými svěřenci dvoufázově. „Zjišťoval jsem vůbec u kluků, jestli to bude možné, jestli mají zájem a jestli nebudou v práci. Všichni souhlasili, za což jsem strašně rád, jejich přístup je ukázkový," pochvaluje si Konečný.

Jde pouze o krátký časový úsek, takže se samozřejmě nedá natrénovat to, co se v létě zmeškalo. „Ráno to bude více o bruslení, chceme do kluků dostat nějaký objem, ale odpoledne to bude spíš zábavnější. Rozhodně nechceme nikoho zničit," přiznává Konečný, který chce využít pohody v týmu a navázat na ni. „Hlavně si myslím, že se kluci na led těší, po těch svátcích trochu se vyjezdit. Je vidět, že je to baví, přistupují ke všemu skvěle a podle mě se to odráží i na výsledcích," říká lodivod střídačky Žďáru.

Rok 2016 byl pro Plameny obzvláště úspěšný, ještě s trenérem Sobotkou vyřadily ve čtvrtfinále play-off vítěze základní části, Kolín, a nyní se s koučem Konečným vyšplhaly na druhé místo tabulky.

„Sezona se bude teprve lámat a doufám, že nám i tohle minisoustředění pomůže. Hlavně aby byli všichni zdraví, je tu zdravá konkurence a nejdůležitější bude play-off. Proto budu i nadále zkoušet různé varianty," prozrazuje Konečný.