Havlíčkobrodští Bruslaři prohráli s Vrchlabím, ale předkolo play-off začnou na domácí půdě.

Situace na Východě se pro Žihadla nezměnila. Nový Jičín také nebodoval, takže si Moravské Budějovice i přes nálož od Vsetína udržely pětibodový náskok na šestém místě.

JINDŘICHŮV HRADEC – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:11

Tomu se říká splnit roli favorita. Plameny nasázely Vajgaru neskutečných jedenáct branek. Začátek však svěřenci Martina Sobotky lehce podcenili a domácí si vytvořili pár šancí, ze kterých ale skórovat nedokázali. Do vedení se dostaly Plameny, a ačkoliv Jindřichův Hradec vyrovnal, ještě do konce prvního dějství měli žďárští hokejisté na své straně dvoubrankový náskok.

Krátce po začátku druhé třetiny využil přesilovku Lojek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Severa sice snížil manko Vajgaru opět na dvě branky, ale to bylo z jeho strany vše. Vzápětí se totiž už opět začaly prosazovat Plameny a do kabin se šlo za stavu 7:2 pro žďárské hokejisty.

Ve třetí třetině se zápas spíše dohrával. Žďárští přidali ještě čtyři branky, čímž svého soka doslova deklasovali. „Uhráli jsme povinné vítězství a jsem za něj rád. Jinak ale na Havlíčkův Brod by dnešní výkon nestačil, tam se budeme muset zlepšit ve všech činnostech, pokud chceme uspět," řekl po utkání trenér žďárských hokejistů Martin Sobotka.
Branky a nahrávky: 14. Severa (Voříšek), 33. Severa (Voříšek, Brabec), 45. Brabec (Severa, Voříšek) – 8. Březina (Rašner), 17. Březina (D. Vítek, Kovářů), 20. D. Vítek (Gregar, L. Střecha), 22. Lojek (Březina, D. Vítek), 34. Kunstmüller (L. Střecha), 35. Štěpánek (Kaňka, Kunstmüller), 36. Březina, 50. Štěpánek (Kunstmüller, Březina), 51. T. Střecha (Gregar), 58. T. Střecha (Gregar), 58. D. Vítek (Kaňka, Štěpánek). Rozhodčí: Vokřál – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 268. Třetiny: 1:3, 1:4, 1:4.
Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Půža, Pleva, Lojek, L. Střecha, Rašner – Kunstrmüller, Kaňka, Štepánek, Krupka, D. Vítek, Kovářů, Bureš, T. Střecha, Březina, Gregar.

HAVLÍČKŮV BROD – VRCHLABÍ 2:3

Poslední domácí zápas v základní části Bruslaři nezvládli. Do Kotliny zavítalo Vrchlabí, které, bojujíc o šestku a přímý postup do čtvrtfinále, si chtělo z Kotliny odvézt plný počet bodů. Cesta k nim ale nebyla lehká. Domácí mužstvo si v první periodě vytvořilo dvoubrankový náskok, který jim vydržel do čtyřiatřicáté minuty.Od té doby už ostrými pálilo jen Vrchlabí. Rozhodující branka přišla půl minuty po začátku třetí části, kdy hosté dokonali obrat. Bruslaři se pak sice snažili o srovnání výsledku a zisk alespoň bodu, ale proti nim stál výborně chytající Jakub Jelínek, havlíčko-brodský odchovanec.

V sestavě Stadionu naskočil na led i bek Jiří Jebavý, jenž v Brodě působil za časů první ligy. „Myslím si, že to bylo hlavně o nás. I když jsme vedli po první třetině 2:0, tak jsme nebyli vůbec v zápasu, hlavně emocemi. Ještě nás mohla nastartovat přesilovka pět na tři, kdybychom dali gól na 3:0, tak věřím, že bychom vyhráli. Už po první třetině jsme si to ale nezasloužili, cítili jsme, že zápas ztrácíme.

Soupeři jsme přihráli na dva góly. Dnes je jediným pozitivem to, že díky ostatním výsledkům budeme začínat předkolo play-off doma a nenarazíme v něm na Žďár nad Sázavou. Budeme hrát buď s Pískem, nebo s Nymburkem," řekl brodský kouč Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 8. Kuchta (Kozlík, Beneš), 14. Endál (Duben, Kondratěv) – 34. Maďar (Klement, Filip), 36. Hejda (Urban, Šimoníček), 41. Maďar (Filip). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 4:7, navíc Vala 10 min. OT [ZHK] – Klement TH [ZHK]. Využití: 1:1. Diváci: 620. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1.
Havlíčkův Brod: Novák – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben, Kořínek, Lacina – Ludvík, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Pejchal.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Klášterec nad Ohří – Jablonec nad Nisou 5:6 pp, Písek – Sokolov 4:5, Bílina – Nymburk 2:3, Klatovy – Kobra Praha 8:6, Děčín – Řisuty 4:2, Trutnov – Tábor 1:6.

VSETÍN – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 8:0

Sobotní utkání Žihadlům vůbec nevyšlo. Na Valašsko sice vyrazili budějovičtí hokejisté oslabení o celý zástup hráčů, konečný výsledek byl však přesto nečekaně krutý. „Chyběla nám celá druhá pětka plus dva hráči z první," krčil rameny trenér Jiří Rech.

V první části ještě hosté drželi s domácími alespoň herně krok, doplatili však na neproměňování střeleckých příležitostí. Po zahájení druhé části ale Žihadla třikrát rychle inkasovala další branky a bylo po jakýchkoli ambicích. „Na naše oslabení se vymlouvat nechci. Ale asi je lepší prohrát takto, než třeba 1:2 gólem v poslední minutě," komentoval s nadhledem Rech konečný debakl svého týmu.
Branky a nahrávky: 5. Nedbálek (Dvořák), 17. Slováček (Kajaba), 22. Dvořák (Slováček), 23. Kajaba (Žák), 26. Dvořák (Slováček), 38. Daněk (Kolařík), 52. Zúbek (Daněk, Vítek), 53. Dvořák (Finsterle). Rozhodčí: Held – Novák, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Vítek (V) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1220. Třetiny: 2:0, 4:0, 2:0.
Moravské Budějovice: Šťastný (23. Máj) – Peroutka, Randa, Jaroš, Sechovec, Forman, Sobotka, Kliment, Šťáva – Matějka, Rytnauer, Havel, Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Karviná – Břeclav 3:4, Hodonín – Opava 7:3, Nový Jičín – Frýdek-Místek 2:4, Poruba – Kopřivnice 8:1, Technika – Valašské Meziříčí 3:2.