MOR. BUDĚJOVICE – KLATOVY 6:2

Moravské Budějovice přivítaly doma Klatovy, které zatím nedokázaly jednou v sezoně zvítězit. Pro Žihadla tak velmi důležitý zápas, v němž chtěla zapomenout na sedmigólový debakl z Děčína a mohla se posunout o několik míst v tabulce nahoru. Klatovy sice vstřelily první branku utkání, když v 9. minutě překonal Pacanda Šťastného, ale domácí zásluhou Horkého dokázali do konce první třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině přišla tříminutová pasáž, která rozhodla o vítězství Žihadel.

Nejprve poslal domácí do vedení Sechovec. Na jeho branku navázali Barták s Randou a rázem vedly Moravské Budějovice o tři branky. Klatovským hokejistům se podařilo v závěru druhé dvacetiminutovky ještě zkorigovat, díky druhé brance Pacandy. Domácí si však vedení vzít nenechali a v poslední dvacetiminutovce své vedení ještě navýšili a i v třetím domácím utkání dokázali zvítězit. „Jsme rádi za ty body, nebylo to vůbec jednoduchý. Hlavně gólman hostů nám dělal velký problémy, držel soupeře na dostřel. Kluci dneska dřeli a svým pohybem a touhou jít za vítězstvím ten zápas ubojovali. Jak jsem říkal, vůbec to nebylo jednoduchý, ale vyhráli jsme zaslouženě, byl po utkání spokojený budějovický trenér Rudolf Cakl.

Branky a nahrávky: 15. Horký (Kadela), 23. Sechovec (Paták), 24. Barták (Jakeš), 25. Randa (Lupač), 55. Horký (Vlašín, Barták), 59. Gottlieb (Sobotka) – 9. Pacanda (Novotný), 36. Pacanda. Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Musil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 310. Třetiny: 1:1, 3:1, 2:0. Moravské Budějovice: Šťastný – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner, T. Pelikán, Přidal, Dostál, Matějka, Barták, A. Pelikán, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kadela, Paták.

KOLÍN – PELHŘIMOV 5:4 pp.

Zápas začal oboustranně útočně. Velkou šanci neproměnil domácí Morkes, na druhé straně se po rychlé akci prosadil Kopic. Ve 12. minutě Šafránek vyrovnal, ale Kolín se dlouho neradoval.

Za minutu při přesilovce vystřelil Mečiar, Sejpalovi vypadl puk z výstroje a Kubát byl při dorážce pohotový. Druhá třetina vyzněla jednoznačně pro domácí. Valášek zamířil na zadní tyč a vyrovnal, obrat završil Ježek. Po průnikové přihrávce Skokana přebruslil pelhřimovské beky a vyhrál souboj tváří v tvář s Čekalem.

Hosté zápas ve druhé dvacetiminutovce málem ztratili, protože na 4:2 zvýšil Morkes. V posledním dějství ale Pelhřimov opět přidal. Po brejku snížil Martin Hadrava a v 53. minutě bylo zase vyrovnáno. Další gól Pelhřimova v přesilovce zaznamenal Vysloužil. Hosté sahali dokonce po vítězství, darovanou přesilovku v závěru ale neproměnili. V prodloužení udeřilo na druhé straně, pod víko se trefil Skokan.

Bylo to vyrovnané utkání. Před třetí třetinou jsme do toho šli, jako by to bylo 0:0. Povedlo se nám vyrovnat, v prodloužení už to bylo hop nebo trop.“ svěřil se trenér Pelhřimova Jakub Kloz.

Branky a nahrávky: 12. Šafránek (Jankovský), 25. Valášek (Kadlec), 32. Ježek (Skokan), 38. Morkes (Valášek), 64. Skokan (Kadlec, Mejzr) – 7. Kopic (Votápek, Plachý), 13. Kubát (Mečiar), 46. Martin Hadrava (Beneš, Marek Hadrava), 53. Vysloužil (Třetina, Adam). Rozhodčí: Bejček – R. Špringl st., R. Špringl ml. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 630. Třetiny: 1:2, 3:0, 0:2 – 1:0. Pelhřimov: Čekal – Kasalý, Mečiar, Adam, Šidák, Srdínko, Jeník, Kubát, Třetina, Hadrava, Votápek, Plachý, Kopic, Kadlec, Hadrava, Beneš, Vysloužil.

KOBRA PRAHA – ŽĎÁR 6:2

Úzké hřiště a agresivní hra. Přesně toho se před utkáním obával žďárský trenér Martin Sobotka, který byl rád, že mohl do sestavy vrátit Kotlíka. „Je to hráč, jehož rychlost, důraz a bojovnost by měly platit,“ říkal Sobotka před utkáním. To však ještě nevěděl, že bude mít k dispozici pouze čtyři obránce, které v první dvacetiminutovce hráči Kobry pořádně prověřili.

Hned v samotném úvodu Kobra využila přesilovou hru a pomalu začala směřovat utkání ke šťastnému konci. Když v rozmezí sto čtyřiceti šesti vteřin vstřelil domácí Jiří Jakeš tři branky, tak bylo téměř po zápase. Jakeš o sobě dal vědět v utkání ještě několikrát. Nejprve minutu před první sirénou objel branku a přihrál na pátou branku Strnadovi.

Ve druhé třetině přidal Jakeš čtvrtou branku a na světelné tabuli svítilo děsivé skóre pro hosty – 6:0. V tu chvíli už ve žďárské brance stál Vlach, jenž nastoupil místo Slámy. Žďár se probral až v poslední třetině, kdy zásluhou Luboše Kunstmüllera a Michala Kaňky snížil na konečných 6:2.

Branky a nahrávky: 2. Evan (Slanina, Borovanský), 13. Jakeš (Paris, Strnad), 14. Jakeš (Kocman), 15. Jakeš (Strnad), 19. Strnad (Jakeš, Paris), 24. Jakeš (Vrba, Paris) – 41. Kunstmüller (Říha, Plachý), 53. Kaňka (Gregar). Rozhodčí: Luczkow – Kilian, Střelka. Vyloučení: 10:8 navíc Verbík R. (KOB) 10 min + DKU OT. Využití: 3:1. Diváci: 50. Třetiny: 5:0, 1:0, 0:2.Žďár nad Sázavou: Sláma (21. Vlach) – Vítek, Pleva, Pilný, Kolda – Padělek, Kaňka, Krupka, Plachý, Říha, Kunstmüller, Vítek, Kotlík, Man, Gregar.

Ostatní výsledky skupina Západ: Nymburk – Bílina 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0), Sokolov – Děčín 4:2 (2:1, 0:0, 2:1), Jablonec – Tábor 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), Jindřichův Hradec – Řisuty 4:3 (2:2, 1:1, 1:0), Trutnov – Klášterec nad Ohří 2:4 (1:1, 0:1, 1:2).