Kozlové do rozhodujícího duelu vstoupili svižně a již v úvodu měli výhodu přesilové hry. Početní převahu ale nevyužili. Stejnou možnost poté měli i hráči Žďáru. A ty s ní naložili podstatně lépe. Po Štěpánkově pobídce se z voleje trefil Kunstmüller.

Uběhly další čtyři minuty a s Kozly bylo ještě hůř. Domácí hráči propadli ve středním pásmu a rychlý výpad zakončil střelou pod břevno Tomáš Střecha.

Pro svěřence Jiřího Seidla, který si následně vybral oddechový čas, to byla ledová sprcha. V dalším průběhu ještě přežili dvojnásobné oslabení. Do karet jim pak v osmnácté minutě nahrálo zranění brankáře Blažíčka, který si natáhl třísla. Do branky musel Sláma, jenže ten se nakonec stal hvězdou zápasu.

Ze začátku nepůsobil jistě, pak ale předvedl několik bravurních zákroků a držel hosty nad vodou.

Když ve druhé třetině nevyužili Kozlové další přesilovku, tvrdě za to pykali. Puk se z hole Kaňky a Štěpánka dostal ke Kunstmüllerovi, který rozjásal žďárský kotel potřetí.

To už bylo moc i na některé kolínské fanoušky, kteří opustili brány stadionu.
Udělali ale špatně. Neviděli dramatickou zápletku.

Na začátku třetí třetiny se po parádní přihrávce od Kadlece řítil do brejku Semirád, brankáře Slámu ale nepřekonal. O chvíli později měl v přesilovce další možnost, ale Sláma byl opět úspěšnější. Tlak Kolína se stupňoval. Pomohlo mu k tomu časté vylučování soupeře. V další početní výhodě měl možnost ke skórování Jankovský, v tísni ale nedokázal trefit odkrytou branku.

Hosté pomalu začali slavit. Málem se jim to ale vymstilo. Kozlové totiž v závěru zadělali na drama. Necelé dvě minuty před koncem snížil v přesilovce Voženílek. Za dalších 55 vteřin se ze vzduchu trefil Semirád. Hala bouřila. Kozlové ale na vyrovnání nedosáhli. Přestože se dostali do několika závarů, obrana hostů v čele se Slámou odolala.

Branky a nahrávky: 59. Voženílek (Skokan, Jankovský), 59. Semirád (Veselý) – 4. Kunstmüller (Štěpánek, Pleva), 8. Střecha (Gregar, Pazourek), 37. Kunstmüller (Štěpánek, Kaňka). Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. Diváci: 1738. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0. Konečný stav série: 2:3, postupuje Žďár nad Sázavou.
Kolín: Sejpal – Pácal, J. Kadlec st., Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Ježek, Chvojka, J. Kadlec ml.
Žďár nad Sázavou: Blažíček (19. Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Smejkal, Rašner, Klíma – Kuntsmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, D. Vítek, Kovářů, Gregar, Bureš, T. Střecha, Pazourek, Hron.