JABLONEC – ŽĎÁR N. S. 5:3
Stav série: 1:1
Domácí Vlci jakoby chtěli odčinit porážku z úvodního duelu série a hned v první minutě měl obrovskou příležitost Peřina, ale Sláma byl na místě. V 6. minutě nebezpečně pálil Babec, gólman Plamenů kotouč nezkrotil a ten proskotačil jen pár centimetrů od jeho svatyně. Zbytek první třetiny nabídl pět vyloučených hráčů, ale v žádné z přesilových her na obou stranách gólově neuhodilo. Za zmínku stála ještě situace ze 17. minuty, kdy po zákroku Slámy ležel puk v brankovišti hostů, ale žádný z hráčů Jablonce jej nedokázal dopravit za čáru.

Revitalizace sportovní zóny na Bouchalkách.
OBRAZEM: Sportovci získají nové kabiny, tenisté navíc i krytou halu

Také druhou třetinu začali aktivněji domácí, z prvního gólu se však radovaly Plameny. Benešovu střelu z 27. minuty šikovně tečoval Gregar a poslal Žďár do vedení. Hostující radost trvala pouhých devět vteřin! Hned po rozehrávce totiž vyrovnal Lukáš Tondr – 1:1. Vrátit vedení Plamenům mohli Kuřítko s Pytlíkem, ale ani v jednom z případů neuspěli.

V úvodu třetí třetiny se hokejistům Žďáru nabídla dlouhá přesilovka pěti proti třem. Tu využil Bureš, když nadvakrát překonal domácího gólmana – 1:2. Jak zúročit početní výhodu však ukázali také hráči Jablonce. Za hru vysokou holí musel na trestnou lavici Kovářů a Martin Tondr ve 48. minutě opět vyrovnal.

Domácí dostali o chvíli později k dispozici přesilovku čtyř proti třem a opět Martin Tondr ranou od modré vývoj zápasu otočil – 3:2. Definitivní rozhodnutí přinesla 54. minuta, kdy se podruhé v utkání prosadil také Lukáš Tondr. Na pátou branku Vlků v podání Bříšky pak v úplném závěru ještě odpověděl Kunstmüller – 5:3. Třetí zápas série je na žďárských Bouchalkách na programu ve čtvrtek v 18.00.

„Musím uznat, že hráči Jablonce dnes byli agresivnější a důraznější. My jsme nezvládli třetí třetinu, po gólu na 2:1 jsme udělali dva fauly a inkasovali v oslabení dvě branky na 2:3. Poté už jsme hru otevřeli a domácí nás za to ještě dvakrát potrestali. Musíme to hodit za hlavu a doma to Jablonci vrátit,“ řekl kouč žďárských Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 28. L. Tondr (Bříška), 48. M. Tondr, 50. M. Tondr (Pavlů, Demel), 54. L. Tondr (Víšek, Bříška), 58. Bříška (L. Tondr, Pavlů) – 27. Gregar (Beneš), 43. Bureš (Kuřítko), 60. Kunstmüller (Kovářů, Lojek). Rozhodčí: Micka, Škrobák – Žídek, Horák. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 815. Třetiny: 0:0, 1:1, 4:1. Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Hort, Kolda, Sedláček – Pytlík, Štěpánek, Vítek, Kuřítko, Bureš, Kunstmüller, Jícha, Beneš, Gregar, Kovářů, Dospěl, Střecha.

Další výsledky 2. zápasů semifinále play-off II. ligy: Moravské Budějovice – Havlíčkův Brod 4:5 (stav série 0:2), Šumperk – Poruba 1:5 (0:2).

O Velikonocích se mohou zájemci těšit na komentované prohlídky žďárského kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památky UNESCO.