Za rámeček si sobotní vystoupení nedají pouze Moravské Budějovice. Ty v Nymburce utrpěly nejhorší debakl v sezoně a prohrály 2:7.

MILEVSKO – ŽĎÁR N. S. 3:6

V úvodu naráželi útočníci obou týmů na brankáře, překonával se zejména domácí Pipek. První gól za jeho záda dokázal dorazit Man. Neutekly ani tři minuty a hned dvakrát se radoval i nejhorší celek soutěže. Po zmatcích za brankou si dal vlastní gól Sláma, jehož smolně nastřelil do masky bránící spoluhráč Pleva. Druhý gól už byl z kategorie povedených. Parádní kombinaci zakončil Urbanec.
Pipkovo galapředstavení trvalo až do 27. minuty, kdy Beneš z úhlu využil přesilovou hru. Krátce po ní získal Štěpánek puk a střelu Dítěte z dorážky dostal do sítě Kunstmüller, 2:3. Na konci 28. minuty dovršil bleskurychlý obrat ranou z otočky Krupka. Dílo zkázy mohl dokonat Dítě, ale nedal a na druhé straně snížil Urbanec na 3:4.
Na začátku třetí části šlo Milevsko do čtyř a trest rychle potrestal Štěpánek. Prakticky bylo po zápase. Konečný výsledek podtrhl gólem z obrovského závaru ve 49. minutě Kaňka. „První třetina se nám moc nepovedla, ale ty dvě zbývající už jsme měli zápas pod kontrolou," těšilo trenéra Martina Sobotku, jehož proslov v kabině o první přestávce padl na úrodnou půdu.

Branky a nahrávky: 12. Horváth, 13. Urbanec (Novotný, Descy), 30. Urbanec (Descy) – 10. Man (D. Vítek), 27. Beneš (Kaňka), 27. Kuntsmüller (Dítě, Štěpánek), 28. Krupka (Kaňka), 42. Štěpánek (Kolda), 49. Kaňka (Beneš, Staněk). Rozhodčí: Hornáček – Štěch, Samuel. Vyloučení: 4:4, navíc Novotný 10 minut, Štěrba (oba Milevsko) – Štěpánek 5 minut a do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Šír, Kolda, Smejkal – Plachý, Kaňka, Krupka – Dítě, Štěpánek, Kuntsmüller – Man, Kotlík, D. Vítek.

PELHŘIMOV – ŘISUTY 7:3

Pelhřimovští ukázali velkou vůli po tom, aby zlomili sérii pěti porážek v řadě, a na soupeře doslova vletěli. Ve 3. minutě už to bylo 2:0. Nejprve dostal dlouhý pas Kopic, pohrál si se Schwambergerem a blafákem otevřel skóre. Po pár vteřinách zdvojnásobil ze skrumáže náskok Medvědů Vylíčil. „Úvod nám vyšel nad očekávání. Dobrá hra nám ale vydržela jen deset minut, pak jsme ubrali a soupeř se dostal do zápasu," uvedl trenér Pelhřimova Martin Meloun.
Domácí totiž nebyli schopni soupeře dorazit. Ve druhé třetině sice Svoboda zvýšil na 3:0, ale ještě v téže minutě uspěl hostující Kos. Tříbodový kurz našel kapitán týmu Tecl, který dvěma góly upravil na 5:1, a pak už domácí vítězství uhlídali. „I když výsledek tak nevypadá, nebylo to vůbec lehké utkání. Nicméně právě výsledek je to nejdůležitější a my jsme hodně důležité vítězství uhráli," připomenul podstatné Meloun.

Branky a nahrávky: 2. Martin Hadrava (Kopic, Adam), 3. Vylíčil (Svoboda, Votápek), 33. Svoboda (Vylíčil), 38. Tecl (Plachý, Marek Hadrava), 44. Tecl, 58. Votápek (Vylíčil), 60. Vylíčil (Svoboda, Votápek) – 33. Kos (Redlich), 53. Náprstek (Vlček, Redlich), 60. Hruban (Landa, Kos). Rozhodčí: Horinek – Špringl, Tasch. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 320. Třetiny: 2:0, 2:1, 3:2. Pelhřimov: Čekal – Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, Adam, Beneš, Z. Jelínek, Novotný, Kasalý, Žuček – Tecl, Plachý, Marek Hadrava, Kopic, Martin Hadrava, Votápek, Vylíčil, Havel, Svoboda, Štěpánek.

NYMBURK – M. BUDĚJOVICE 7:2

Hosté do utkání vstupovali s tím, že v Nymburku změní zažitý herní styl. Mladé mužstvo trenéra Rudolfa Cakla dostalo pokyn, aby se místo aktivního forčekingu zatáhlo a čekalo na soupeře v obranném bloku. Tato taktika však vycházela pouze do 13. minuty. Poté domácí našli na obranu Žihadel recept a třemi brankami do první sirény záměry hostů zcela zbořili.
Nepovedená první třetina naznačila, kam se bude utkání ubírat. Nymburk nastřílel další branky a Moravské Budějovice pouze dvakrát korigovaly vysokou porážku. „Taktický záměr se nám nepodařil, i když si myslím, že jsme nehráli úplně špatně," uvažoval stratég Žihadel. „Myslím, že příště se vrátíme k osvědčené hře," doplnil.

Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Martinec, Herna), 17. Král (Kříž), 18. Šimek (Bičiště, Kulich), 25. Stehlík (Trégl), 35. Kulich, 42. Kulich (Stehlík, Král), 60. Martinec (Bodnár) – 37. Kesner (Zahradník, Telesz), 52. Zahradník (Kesner). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 220. Třetiny: 3:0, 2:1, 2:1. M. Budějovice: Štastný (42. Helešic) – Sechovec, Latner, Peroutka, Hobza, Sobotka, Tobola – Kesner, Zahradník, Telesz – Vlček, Matějka, Trojan – Pěška, Nahodil.