„Věřil jsem, že Řisuty uděláme 3:0 a to se potvrdilo. Dnes jsme dali rychlé dva góly, ve druhé třetině to pojistili a dá se říct, že už se pak zápas jen dohrával. Výborně nám zachytali oba gólmani," svěřil se v úterý jednačtyřicetiletý hrdina série Michal Kaňka, který k sedmi bodům z předchozích dvou utkání přidal další čtyři a celkově ho zdobí bilance tří branek a osmi asistencí.

Nyní už se Žďárští mohou těšit na krátký odpočinek, ve středu 11. března totiž vstoupí do pravděpodobně zcela odlišné čtvrtfinálové série. V ní Žďárští narazí buď na Kobru Praha, Tábor nebo Kolín. Vše závisí na výsledcích pátého Vrchlabí a šestého Jablonce, jež vedou ve svých sériích 2:1 na zápasy. Pokud je dotáhnou do vítězného konce, představí se na Bouchalkách v pátek třináctého Kobra Praha.


ŽĎÁR N. S. – ŘISUTY 7:0

Branky a nahrávky: 5. Kunstmüller (Pleva, Plachý), 6. Padělek (Staněk, Krupka), 36. Kaňka, 40. Kunstmüller (Pleva, D. Vítek), 45. Beneš (Kaňka), 55. Štěpánek (Kaňka), 57. Kaňka (Staněk, Štěpánek). Rozhodčí: Pražák – Samuel, Mertl. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1131. Třetiny: 2:0, 2:0, 3:0. Žďár n. S.: Sláma (56. Peška) – Staněk, Beneš, Pleva, M. Vítek, Smejkal, Kolda, Pilný, Doležal – Kaňka, Štěpánek, Krupka – Padělek, Plachý, Kunstmüller – D. Vítek, Gregar, Bureš.