ŽĎÁR N. S. - KLATOVY 5:3

Konečný stav série 3:0

Plameny si přály osmifinálovou sérii rozhodnout v co nejkratším možném čase, nakročily k tomu brankami Kuřítka a Bureše, díky nimž vyhrály úvodní třetinu 2:1. Po dalších gólech Stehlíka a znovu Bureše to bylo po čtyřiceti minutách už 4:1 a zdálo se být rozhodnuto.

Klatovy však nehodlaly prodat svoji kůži lacino a ve třetí třetině během dvou minut snížily na rozdíl jediné branky. V poslední minutě pak hosté zkusili hru bez brankáře, čehož Beneše využil ke vstřelení pojišťovací branky – 5:3. Hokejisté Žďáru tak postoupili do čtvrtfinále vyřazovací části II. ligy – skupin Střed a Západ.

Více podrobností k průběhu zápasu, včetně ohlasu z kabiny Žďáru, ale také možné jméno případného protivníka Plamenů ve čtvrtfinále, se dočtete v pátečním vydání Deníku.

Branky a nahrávky: 11. Kuřítko (Bureš, Lojek), 19. Bureš (Kuřítko, Peslar), 26. Stehlík (Kunstmüller, Gregar), 38. Bureš, 60. Beneš (Pytlík) – 17. Houfek (Uhlík, Kubeš), 48. Topinka (Uhlík), 50. Kristl (Krliš, Houfek). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Diváci: 1 135. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2. Žďár nad Sázavou: Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Hort – Kunstmüller, Pytlík, Vítek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Kovářů, Krupka, Střecha, Beneš, Stehlík, Gregar, Gergel.