PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 5:3

Krajské derby zahájily Plameny nejhorším možným způsobem. Už po pětačtyřiceti vteřinách totiž poslal Pelhřimov do vedení Martin Hadrava. Ve 12. minutě pak Řehoře prostřelil Kopic a bylo to 2:0.

Ani vstup do druhé třetiny hostujícímu týmu nevyšel. Kasalý našel před brankou Martina Hadravu, který svým druhým gólem zvýšil už na rozdíl tří branek. Snížit mohl Kuřítko, který se ocitl sám před Černým, ale proti domácímu brankáři neuspěl. Definitivní tečku za zápasem mohl po přečíslení dva na jednoho udělat Kasalý, ale toho přesunem vychytal Řehoř.

Závěrečné dějství nabídlo strhující podívanou. Vše načal žďárský Staněk, který si v přesilové hře najel na levý kruh a odtud dokázal vystřelit přesně nad Černého rameno. Neuplynula ani minuta hry a Plameny se dotáhly na rozdíl jediné branky. Lukáš Bureš nahodil puk na branku Pelhřimova, domácí brankář si vybral slabší chvilku a srazil si puk do své svatyně – 3:2.

Famózní čtyřminutovku Žďáru uzavřel ve 46. minutě Střecha, který v další přesilové hře tvrdou ranou z kruhu srovnal na 3:3.

V tom okamžiku by asi na Lední Medvědy nikdo nevsadil ani pětník, jenže jim se podařilo zázračně obživnout. Jedenáct minut před třetí sirénou ujeli do přečíslení bratři Hadravové, z čehož profitoval Kasalý a vrátil domácí barvám vedení.

Hokejisté Žďáru se však nevzdali a hnali se za vyrovnáním. V úplném závěru sáhl trenér Konečný i ke hře bez brankáře. Veškeré naděje hostů na bodový zisk

zmařil v poslední minutě Vysloužil, který se trefil z poloviny hřiště do prázdné branky a rozhodl o tom, že tři body zůstaly doma.

„Získali jsme tři body a musím klukům poděkovat. V tom stavu, v jakém jsme dnes byli, kdy nám onemocněli někteří hráči, jsme předvedli vynikající výkon. Byla tam velká obětavost, prostě všechno, co je ke kvalitnímu výkonu potřeba. Celých šedesát minut jsme odmakali, ačkoliv jsme udělali nějaké chyby, které soupeř potrestal, dokázali jsme zvítězit, což je pro nás klíčové,“ zářil po utkání spokojeností trenér Ledních Medvědů Jan Dvořák.

Naopak hodně rozezlený byl z výkonu svých svěřenců kormidelník Žďáru. „Vůbec náš dnešní výkon nechápu, jsem neskutečně naštvaný. Nejdříve se musím omluvit našim divákům, kteří sem vážili cestu a my jsme to takhle zneuctili. Gólmanem počínaje a posledním útočníkem konče s takovýmto výkonem nemůžeme hrát ani okresní přebor, tohle prostě není možné. Páteční trénink měl náboj, s hráčů jsem cítil velkou chuť. Namísto toho jsme přijeli jako mistři světa a zaslouženě jsme dostali za vyučenou. Na konci zápasu to hráči chtěli strhnout, ale tentokrát jsme si bodovat nezasloužili, gratuluji Pelhřimovu k výhře,“ láteřil po utkání nespokojený trenér Plamenů Michal Konečný.

Branky a nahrávky: 1. Martin Hadrava (Marek Hadrava), 12. Kopic (Všetečka, Vysloužil), 22. Martin Hadrava (D. Kasalý, F. Kasalý), 49. F. Kasalý (Marek Hadrava, Martin Hadrava), 60. Vysloužil (Kopic) – 42. Staněk (Střecha), 43. Bureš (Paták), 46. Střecha. Rozhodčí: Skopal – Rampír, Komínek. Vyloučení: 5:3, navíc Adam 10 OT a Hájek 10 + OK (oba Pelhřimov). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:3. Žďár n. S.: Řehoř – Pleva, Beneš, Kolda, Smejkal, Staněk, Půža, Hort, Červenka, Kunstmüller, Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Střecha, Krupka, Juráň, Paták, Pazourek.

Další výsledky 30. kola II. ligy – skupiny Střed: Písek – M. Budějovice 2:4, Kolín – H. Brod 2:4, Tábor – D. Servis 9:0, J. Hradec – Nymburk 2:6.

10. J. Hradec 29 2 1 1 25 77:189 9

Program 31. kola, středa 1. 2. (18.00): Žďár n. S. – J. Hradec, Písek – D. Servis, M. Budějovice – Pelhřimov, Nymburk – Kolín, H. Brod – Tábor.