Na jihu Čech předvedly Plameny famózní obrat. Na začátku třetí třetiny totiž prohrávali 0:2, během pár chvil však dokázaly vyrovnat a v nastaveném čase rozhodly.

„Písek vůbec nemá špatný mančaft, jeho kvalita je jiná než v minulé sezoně. Cením si toho, že hráči makali na sto procent až do poslední minuty a dokázali zápas otočit,“ pochvaloval si kormidelník Žďáru, který se vrátil také k sobotnímu utkání.

„Šumperk má velice zkušený tým, navíc v podstatě profesionální, takže jeho hráči mají daleko lepší podmínky na přípravu. Hráli jsme ale výborně v defenzivě a výborně nám zachytal Matěj Loubal. Díky tomu jsme se tak nedostávali pod tlak, ve třetí třetině jsme dokonce měli navrch a chtěli jsme rozhodnout. To nám však vyšlo až v prodloužení.

V hodně neúplné tabulce, v níž chybí sehrát několik odložených utkání tak Žďáru dál patří vedoucí příčka. „Na tabulku je hodně příjemný pohled, ale pořád nás to nutí hrát. Jsem rád, že jsme potvrdili dobrou formu z posledních týdnů. Hodně tomu ale pomáhá i systém soutěže, konfrontace s moravskými celky je velkým oživením.

Potvrdit kvalitní výkony chtěly Plameny také včera, kdy na Bouchalkách přivítaly tradičního rivala z Havlíčkova Brodu (utkání skončilo až po naší uzávěrce). „Nehodláme na naší hře nic měnit, chceme vyhrát a bodově Brodu odskočit. Máme nějaké zdravotní problémy, ale měli bychom využít toho, že máme široký kádr,“ říkal před derby lodivod Žďáru Michal Konečný.