„Odehráli jsme dobrý zápas, i když neumím posoudit, zda Klatovy nastoupily v nejsilnějším možném složení. Na jeden vstřelený gól se ale vyhrát prakticky nedá, měli jsme být produktivnější," uvědomoval si Sobotka po těsné porážce 2:1. „Je ale škoda, že nás sudí v některých situacích do přesilovky nepustil a naopak každý náš kontakt skončil faulem," povzdychl si.

Duel už ale hodil za hlavu. „S výsledkem už nic nenaděláme, musíme se zkoncentrovat na středeční domácí zápas s Trutnovem," upozornil.

Od 18 hodin půjde na Bouchalkách o klasické utkání dvou přímých sousedů v tabulce o šest bodů. Do zápasu by měli normálně naskočit i v Klatovech vyloučení Krupka se Staňkem. K dispozici by kouč měl tentokrát mít i Michala Kaňku. „Závěr ti dva neunesli, dostali desítky, ale zjišťovali jsme si to a hrát by měli. Věřím, že důležitý zápas o play-off s Trutnovem zvládneme," přál si Sobotka.

K případnému posílení kádru z Jihlavy dodává. „Volat budeme do Jihlavy až po jejich dnešním odpoledním tréninku. Ale ať to dopadne jakkoliv, tak kluci, co teď byli v Klatovech, rozhodně nezklamali," vyzdvihl Sobotka.