Pohádková šňůra

Psal se 30. listopad a hokejisté Baníku Sokolov zaznamenali jednu z pěti porážek letošního ročníku. Tábor jako druhý a zároveň i poslední tým v sezoně vyhrál na jeho ledě 4:2 (jako prvnímu se to podařilo Žďáru 4:0, pozn. autora). Od té doby se Sokolov veze na vítězné vlně, která i s šesti úspěchy v play-off čítá 21 vítězství v řadě za sebou. Ještě hrozivěji vypadá bilance posledních 30 utkání Západočechů. Baník v nich padl právě jen ve zmiňovaném střetnutí s Táborem, ve všech ostatních případech se radoval z výhry a po zásluze opanoval základní část soutěže.

Klíčem k tomuto úspěchu byla bezpochyby propracovaná defenziva mužstva. Sokolov se po základní části mohl chlubit impozantním skóre 120:63, což činí 3,75 vstřelené branky na zápas a 1,97 obdržené. Třetí nejproduktivnější Žďár sice nasázel o 20 branek více, ale oproti lídrovi defenzivy lovili jeho brankáři ze své sítě o 30 puků více.

V play-off se Baník hokejem hlavně baví a série si zbytečně neprodlužuje. Bílinu ve třech zápasech rozstřílel celkově 18:6, ve čtvrtfinále pak vystavil stopku Klášterci nad Ohří v brankovém poměru 13:3. Při pohledu na tato čísla je jasné, že se Plameny na každý vstřelený gól budou muset v sérii hrané na tři vítězství pořádně nadřít.

Pozitivní bilance

Před dnešním zahajovacím utkáním by si měly vzpomenout hlavně na úvodní vzájemné měření této sezony. Po fantastickém výkonu brankáře Jiřího Slámy, který jako jediný ve druhé lize vymazal všechny střelce Sokolova, vyhráli hráči SKLH 4:0. Na výborný výsledek sahala Sobotkova družina i v domácí odvetě. Baník sice odjel s výhrou 3:2 na nájezdy, ale ještě v 59. minutě prohrával 2:1.

Sílu soupeře hokejisté Žďáru respektují, pozitivní výsledky s Baníkem jim však vlévají zdravé sebevědomí. „U nich nás jasně přestříleli, ale díky naší obraně nešlo o těžké střely, takticky jsme to skvěle zvládli. Domácí vyrovnaný zápas rozhodla nájezdová loterie," vzpomínal brankář Jiří Sláma, jenž často přiváděl i některé extraligou protřelé hráče Baníku k šílenství. „Z těch prvních tří týmů je pro nás hokejový styl Sokolova asi nejhratelnější. Máme splněno a můžeme hrát bez nervů. Hodně důležitý bude dnešní zápas, od toho se bude všechno odvíjet," dodal Sláma.

„Je to tým, který chce hrát dopředu. V play-off ale klidně může předvádět úplně jiný hokej. Souhlasil bych ale s Jirkou Slámou, že je pro nás ze silné trojky asi nejhratelnější," uzavřel spekulace Lukáš Krupka.

Všechno podstatné se však teprve ukáže až dnes večer. Ve středu se série přesune na Vysočinu. Klub vyzývá fanoušky, aby si oblékli cokoliv červeného a společně tak vytvořily Baníku na stadionu rudé peklo.

Vítěz série postoupí přímo do baráže o I. ligu.