„Rozhodně jsme v play-off chtěli jít určitě dál, ale narazili jsme na velice dobře organizovaného soupeře, který věděl, co hrát. Sportovně musím uznat, že Valašské Meziříčí asi bylo lepší a postup si zasloužilo,“ připustil trenér Plamenů Michal Konečný, který se také zamyslel nad příčinami neúspěchu.

„Hrozně jsme se nadřeli na každý gól, v nepravou chvíli nám odešla koncovka. Nevycházeli nám ani přesilovky, což jde určitě za mnou, ale hlavně jsme, kromě prvního zápasu, neustále dotahovali.“

Zkušenost nestačila

Přitom právě do přesilových her posílal kouč Žďáru nejzkušenější borce, na ostřílené Valachy to ale tentokrát nestačilo.

„Na přesilovky jsme vybírali ty hráče, u kterých jsme si mysleli, že to bude to pravé, sázeli jsme hlavně na zkušenost. Ono to však bylo z naší strany úplně katastrofální,“ hořce se pousmál Konečný.

Celá série přitom začala pro Plameny vítězně (1:0), jenže poté přišly porážky 2:3 v prodloužení, 1:5 a 2:4.

„Vyhráli jsme první zápas a v tom druhém to vypadalo, že bychom mohli uspět. Bohužel jsme inkasovali takový hloupý gól v prodloužení. Ve čtvrtém utkání jsme se dvakrát dotáhli na jediný gól, jenže pokaždé jsme ihned inkasovali,“ přemítal lodivod Žďáru.

„Kluci chtěli, odhodlání v nich bylo, ale jen to někdy prostě nestačí, ty hokejové věci nám chyběly.“

Průběh čtvrtfinále play-off II. ligy – skupin Jih a Východ však jen potvrdil, jak je letošní ročník vyrovnaný. Vždyť zbylé tři série rozhodovalo až poslední páté utkání.

„Nejen v naší sérii se potvrdilo to, že na Moravě je vyšší kvalita. Zatímco v Čechách se hraje bezstarostný a uvolněný hokej směrem dopředu, kde padá spousta branek, na Moravě se více taktizuje a kluby jsou kvalitnější,“ tvrdí Konečný.

Kvalitní posily

Potvrzením jeho slov je právě kádr čtvrtfinálového přemožitele Žďáru.

„V kádru Valašského Meziříčí jsou hráči, kteří prošli Vsetínem, Zlínem či Porubou. I proto jsme šance obou celků před začátkem série viděli tak padesát na padesát, to se také bezezbytku potvrdilo,“ vysvětluje žďárský lodivod.

„Role favorita jsme se nezříkali, ale při zápasech bylo vidět, že si na nás hráči Meziříčí věřili a nepřipouštěli si, že by proti nám neuspěli,“ dodal.

Podrobnější hodnocení celé sezony z pohledu žďárských hokejistů přineseme v příštím vydání týdeníku Vysočina.