U Vajgaru začali lépe hosté a zaslouženě vedli po první třetině 2:0. „My jsme naopak začali špatně, utekl nám začátek a zkušení hostující hráči toho využili," hodnotil zápas domácí kouč Jaroslav Brabec.

Po domluvě v šatně hradečtí hokejisté přidali a do druhé přestávky se šlo za nerozhodného stavu 3:3. „První dvě třetiny byly hodně otevřené, mohlo to klidně být i 7:7," přisadil si lodivod Žďáru Martin Sobotka.

Ten mohl být z taktického hlediska spokojený až s poslední části, kdy oba týmy už vsadily na pečlivou obranu. „Každý gól mohl rozhodnout, proto už to nebylo tak otevřené?" potvrdil Sobotka, který byl nakonec rád za získaný bod: „V šedesáté minutě jsme mohli inkasovat," oddechl si. „Ale remíza je pro oba týmy zasloužená."

Branka nepadla ani v nastaveném čase. „V prodloužení jsme hráli přesilovku, mohli jsme i vyhrát," mrzí Sobotku.

O druhém bodu tak rozhodla až dovednostní disciplína. „Kluci z Vajgaru byli šikovnější," uznal kouč Plamenů.

Sobotní šlágr

Přesto získaný bod má svoji cenu. Žďár nad Sázavou se vrátil na čtvrtou příčku tabulky. O skóre před kolínské Kozly. A s těmi se utkání zítra v domácím duelu. „To bude velmi těžký zápas. Musíme se pořádně připravit," plánuje Sobotka.

Plameny momentálně provázejí i obtíže při sestavování kádru. Už dříve opustili tým Dan Kotlík (vojna) a Jiří Dítě, který na vlastní žádost odešel do České Třebové.

K podobnému kroku se odhodlal i Josef Hron, který bude hrát v Hlinsku. Nyní navíc mateřské Pardubice odvolaly hostujícího Petra Beneše a poslaly jej do prvoligového Šumperka.

Do sestavy navíc zasahují zranění. Minimálně do konce roku nebude k dispozici Jiří Man, kterého trápí rameno. Vyhřezlá plotýnka nejspíš dokonce ukončí kariéru Vladimíra Říhy.

Vedení Žďáru situaci vyřešilo střídavým startem Petra Štěpánka z jihlavské Dukly, z Hlinska se vrátil Martin Havel. Z téhož týmu přišel také Lukáš Bureš