Vítězné tažení se po středečním večeru zastavilo na číslovce sedm. Cifře, již orámovaly dvě výhry 3:2.

Jako na houpačce

Úvod soutěže poznamenaly dva faktory. Dlouhé cesty k neznámým soupeřům a pak hlavně neustálá rotace hráčů. Loni sehraná sestava, která těžila ze vzájemné spolupráce, dostávala díky vynuceným absencím trhliny. Hráči zápas co zápas nastupovali v jiném složení, což nemohlo být ku prospěchu věci. Vzhůru proto začaly Plameny stylově stoupat od úplného dna sedmnáctičlenné skupiny. A hned první výhra měla obrovský přínos. Ve čtvrtém zápase (třetím venku) vybraly stadion trápícího se Jindřichova Hradce a zvýšily si pošramocené sebevědomí. Následně přepraly jablonecké Vlky a přispěly Slámovi k první letošní nule na ledě rozjetého Sokolova.

Na západě republiky se však neblýskl jen Sláma. Absencemi poznamenaný tým právě v sobotu 12. října doplnila výrazná posila. Loňský lídr kanadského bodování play-off Petr Štěpánek se totiž ukázal být v prvoligovém Havlíčkově Brodě nechtěným. Lepší rozhodnutí Rebelů si fanoušek SKLH nemohl přát. Právě Štěpánek vyztužil ofenzivu a hned ve svém prvním zápase se při výhře 4:0 uvedl dvěma góly a jednou nahrávkou. Své kvality potvrzuje neustále, když průměrně přispívá v každém utkání 1,82 kanadského bodu na zápas a v této statistice je jasně nejlepším hráčem klubu.

Jenže po třech výhrách přišel tvrdý direkt. Domácí ztrátu s Kláštercem na nájezdy ještě částečně vynahradil bod z neoblíbeného malého kluziště Kobry Praha, kde si svou mužskou premiéru při zranění brankáře Slámy odbyl Vlach, kolínská smršť však posadila hráče zpátky na zem. Další letošní debutant Opršal uchránil ve středočeském městě svůj celek od desítky, po sedmém gólu však i přes „nechuť" stále se ještě uzdravujícího se Slámy odjel z brankoviště na lavičku náhradníků. Rodící se debakl v závěru už jen zmírnily dva zásahy. Porážka 7:2 se však ukázala být správným startovacím kabelem.

Od Řisut k rekordu

Psalo se datum 26. října a na Bouchalky zavítaly Řisuty. Vydřené dva body po prodloužení definitivně zažehly všechny motory na cestě vzhůru. Trenér Sobotka se konečně mohl opřít o drtivou většinu hráčů. Rázem si vše sedlo. Brankáři, obránci i útočníci začali naplňovat neustálé stesky mladého kormidelníka a postupně navázali na loňské výkony. Defenzivy soupeřů najednou musely čelit dvěma silným ofenzivním formacím, které se střídavě podílely na brankostroji. Duel s Řisuty započal fantastickou sérii sedmi vítězství v řadě při skóre 36:15. Diváci si při vzniku novodobého klubového rekordu užívali jak hladké výhry s krajskými rivaly, tak pohled na tabulku, kde se Plameny vyšvihly pouhý bod za čtvrtou Kobru Praha.  Tak jen ať to ve druhé polovině, v níž bude SKLH nastupovat častěji doma, co nejdéle vydrží. A třeba i s Ježkem v sestavě.