„Výhra je určitě potěšující, ale rozhodně ji nebudu nějak přeceňovat. Obecně mohu říci, že jsem spokojen. Na druhou stranu bylo vidět, že kluci byli teprve čtyřikrát na ledě a ještě jim chybí sehranost a jistota,“ řekl pro klubový web lodivod Plamenů Petr Kuchyňa.

ŽĎÁR N. S. – TECHNIKA BRNO 4:2

Po dlouhé odmlce a pouhých čtyřech bruslařských trénincích byla na domácích patrná chuť do hry. Duel začal ve svižném tempu a Plameny se brzy ujaly iniciativy, kterou přetavily v úvodní gól sezony. O ten se postaral nestárnoucí Martin Sobotka se svým prvním útokem.

Ten se gólově prosadil i zkraje druhé třetiny, a když po půlhodině zvyšoval Vránek a vzápětí přidal čtvrtý gól ve vlastním oslabení Bukáček, byli hosté zralí na ručník.

Plameny se od té chvíle soustředily hlavně na útočení a pobavení dvou stovek diváků. Často však zapomínaly na zadní vrátka, a tak měl nový brankář Tomáš Linhart plné ruce práce. Svůj tým hned několikrát podržel, ale nakonec se musel dvakrát sklonit před střelci Techniky.

„Trochu mě mrzela určitá nezodpovědnost ve hře dozadu, kdy jsme se hrnuli někdy až bezhlavě do útoku a propadali jsme dozadu,“ našel výtku Kuchyňa a dodal: „Od toho je ale příprava a musím kluky pochválit za bojovný přístup i nasazení.“

Branky a nahrávky: 8. M. Sobotka (Doležal, Plachý), 21. Bukáček (M. Sobotka, Plachý), 29. Vránek, 34. Bukáček (Šír) – 38. Odehnal (Benýšek, Hájek), 52. Jelínek (Zapletal, Bělohlávek). Rozhodčí: Kopeček – Říčan, Klouda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 208. Žďár nad Sázavou: Linhart – Doležal, Pleva, Staněk, Šír, Smejkal, R. Sobotka, Střecha, Šulc – Plachý, M. Sobotka, Vránek – Bukáček, Dítě, Baranyk – Dobiáš, Kotlík, Man – Havelka, Hron, Kočan.