ŽĎÁR N. S. - TRUTNOV 5:3

Vstup do utkání Plamenům vyšel, jenže co to bylo platné, když si hosté během chvíle vypracovali dvougólový náskok. Kráce po polovině zápasu bylo se žďárskými hokejisty ještě hůř, to když Janoušek zvýšil už na 0:3. Jiskřičku naděje vykřesal tři minuty před druhou sirénou korigující brankou Gregar. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla střeleckou smršť domácího souboru. Ve 44. minutě Lojek snížil na rozdíl jediné branky a v závěrečných pěti minutách Plameny góly Bureše, Koldy a Chlubny skóre otočily na konečných 5:3.

"Dvě třetiny jsme vůbec nebyli v zápase, podcenili jsme to. Potěšující je ale výkon v poslední třetině, kdy jsme to otočili a využili tři přesilovky. Je ale potřeba mít na vědomí, že příště se nám to takto otočit nemusí podařit. Trochu nyní bojujeme s obránci, máme jich málo a diváci mohou vidět, že je děláme z útočníků," přiznal v rozhovoru pro klubový web kouč Plamenů Radek Haman.

Branky a nahrávky: 37. Gregar (Pazourek, Knap), 44. Lojek (Gregar, Kolda), 55. Bureš (Jícha, Kolda), 57. Kolda (Kunstmüller), 59. Chlubna (Heinrich) – 4. Krsek (Poul), 6. Vácha (Semorád), 34. Janoušek (Tatar, Jedlička). Rozhodčí: Homola, Fiksa - Zídek, Berger. Využití: 3:0. Třetiny: 0:2, 1:1, 4:0. Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Lojek, Kolda, Koželuh, Kadleček, Wasserbauer, Pazourek – Sokolík, Bureš, Heinrich, Chlubna, Jícha, Knap, Kovářů, Gregar, Kunstmüller.