Jedním z kandidátů na post nového trenéra ve Žďáře byl sice Ivan Padělek, ten však díky osobním důvodům a časovému vytížení odmítl.

„S Ivanem Padělkem jsme byli dohodnutí na tom, že bych chtěl slyšet do konce května jeho konečné rozhodnutí. Sdělil mi, že bude pokračovat v Pelhřimově u mládeže a časově by mu to nevycházelo," prozrazuje manažer žďárského SKLH Miloslav Šimon, který měl rozjednanou náhradu. „S Michalem Konečným jsem jednal již delší dobu a ta spolupráce byla již trochu předjednána. Včera jsme si plácli," pokračoval Šimon.

Michal Konečný povede žďárské hokejisty od srpna, kdy hokejisté naskočí na led, do té doby bude letní přípravu nadále trénovat Ivan Padělek.

Nový kouč Plamenů na přelomu století hájil barvy žďárského klubu v první hokejové lize. „Jsme dohodnutí na jednu sezonu, zatím. Ve Žďáře to prostředí už trochu znám, s panem Šimonem se znám už delší dobu. Mančaft tu je skvělý, ale po loňském úspěchu nebude nic jednoduchého na něj navázat, každopádně se těším a věřím, že ta spolupráce bude fungovat," říká nový muž žďárské střídačky Michal Konečný.

Po jedenácti letech u břeclavských Lvů potřeboval změnu. Jednání usnadnily i dobré vztahy s vedením Žďáru. „Jednali jsme už dříve, ale ve Žďáře čekali na reakci Ivana Padělka. Já už jsem si pak ani nic nehledal, ačkoliv jsem měl nějaká jednání s Technikou. Pak mě oslovil pan Šimon, jestli mám stále zájem, známe se již dlouho a dohodli jsme se," říká šťastně Konečný, jemuž nové angažmá nalije čistou krev do žil. „Těším se na to hodně a jsem rád, že jsem ve Žďáře. V Břeclavi jsem byl dlouho a už v lednu jsem avizoval, že to je moje poslední sezona, těch hráčů pod mýma rukama proteklo hodně, ale chtělo to změnu."

Velkou pozitivní vyhlídku vidí nový trenér Plamenů i na tribunách žďárských Bouchalek. „Nejvíce se těším na fanoušky a obecně na divácký zájem o hokej ve městě. Žďár je hokejové město, a to se s Břeclaví moc srovnat nedá," řekl na závěr Konečný.