ŽĎÁR N. S. - VAL. MEZIŘÍČÍ 4:3 SN.

Na úvodní branku zápasu se čekalo až do úplného závěru úvodní dvacetiminutovky. Minutu před jejím uplynutím se před brankou dobře zorientoval Vaněk a přízemní střelou poslal Bobry do vedení – 0:1.

Na konci 22. minuty však do brejku ujel Heinrich a přes Sachrovu lapačku protlačil kotouč do branky – 1:1.

Jenže hosté byli nesmírně produktivní, krátce po uplynutí poloviny normální hrací doby z dorážky skóroval Romančík. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, ve 35. minutě našel Wasserbauer volného Gregara, který vyrovnal na 2:2.

Také v závěrečném dějství se jako první prosadili hokejisté Valašského Meziříčí, ve 45. minutě mířil z ostrého úhlu přesně Pořický. Plameny to však nepoložilo, znovu se hnaly za vyrovnáním a necelé dvě minuty před třetí sirénou se dočkaly. Při power-play se z dorážky prosadil Wasserbauer a poslal utkání do prodloužení.

V něm diváci další branku neviděli, o bodu navíc pro Žďár tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich padly tři branky, tu rozhodující zaznamenal Gregar. „Proti jednomu z nejlepších mančaftů v soutěži předvedli kluci dravost, nasazení a odvahu. Před mužstvem musím opravdu smeknout, šli jsme za těmi body a urvali je jako tým,“ vyzdvihl kolektivní výkon svého souboru trenér Plamenů Radek Haman.

Branky a nahrávky: 22. Heinrich (Bureš), 35. Gregar (Wasserbauer, Pleva), 59. Wasserbauer (Bureš, Pleva), rozh. nájezd Gregar – 19. Vaněk (Dvořák, Seidler), 31. Romančík (Andris, Žák), 45. Pořický (Běhal). Rozhodčí: Král – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 7:8, navíc Běhal (Val. Meziříčí) osobní trest 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 427. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:0. Žďár nad Sázavou: Čáp – Kališ, Spálovský, Pleva, Půža, Koželuh, Černohorský – Prokš, Medek, Knap – Adam, Wasserbauer, Heinrich – Jícha, Bureš, Gregar – Kovářů, Ferda, Chlubna.