Dva jisté odchody, které vyrovnají příchody dvou nových tváří. Taková je aktuální situace hokejistů Žďáru nad Sázavou, kteří již zahájili přípravu na další druholigový ročník. Už pod vedením staronového trenéra Martina Sobotky.

Ten se se svými svěřenci začal připravovat na atletickém oválu u jedné ze žďárských škol. „Suchá příprava potrvá až do začátku července. Budeme se scházet čtyřikrát týdně,“ prozradil Martin Sobotka.

Své významné životní jubileum slaví fotbalový trenér Vítězslav Machatka coby kormidelník B-třídního Bohdalova.
Dříve měli fotbalisté více odhodlání něco dokázat, říká oslavenec Machatka

První novou tváří, která se již v dresu Plamenů před časem na krátkou dobu objevila, je obránce David Váňa. Třiadvacetiletý bek se před dvěma lety snažil probojovat do kádru extraligového Hradce Králové.

Stopku mu ovšem vystavil otřes mozku, kvůli němuž musel následně vynechat další dva ročníky. V dresu Dukly Jihlava však už dosud nasbíral pětačtyřicet extraligových startů.

Druhou novou tváří v defenzivě Plamenů bude další odchovanec jihlavské Dukly, čtyřiadvacetiletý Ladislav Pospíchal. Ten má již bezpočet druholigových zkušeností ze štací v Pelhřimově, Havlíčkově Brodě, ale také z Moravských Budějovic, kterým pomohl před třemi lety k historickému postupu do Superfinále druhé ligy.

Kapitán Nového Města na Moravě Lukáš Michal (v zeleném dresu) se stal vítězem ankety Deníku o nejpopulárnějšího fotbalistu žďárského okresu.
Stal jsem se terčem vtípků, smál se Michal, nejpopulárnější fotbalista okresu

Výraznou ztrátou bude pro žďárský tým odchod střelce Petra Štěpánka, který se po jednoroční pauze rozhodl vrátit do Anglie, do týmu Fantomů z Peterborough. „V loňském roce mi Anglie padla jen díky covidu, takže jsem rád, že se tam mohu vrátit. Těším se, ta covidová pauza byla fakt strašně dlouhá,“ sdělil pro klubový web Plamenů jednatřicetiletý útočník.

Druhým útočníkem, kterého budou Žďárští v nové sezoně postrádat, je Aleš Heinrich, který se rozhodl z pracovních důvodů ukončit druholigovou kariéru. „Nahrál tomu i fakt, že mi hokej v té pauze až tolik nechyběl. Navíc chceme rozšiřovat firmu. Budu se tudíž věnovat tomu a vím, že by se to s hokejem pořádně skloubit nedalo,“ prozradil dvaadvacetiletý útočník.