ŽĎÁR N. S. - VRCHLABÍ 7:2
Stav série: 1:0

Vrchlabí na Vysočině znovu dokázalo, že se na rozdíl od Děčína jedná o hokejové družstvo. Až do 10. minuty se oči jedenácti stovek diváků upínaly na brankáře Slámu, který svůj tým držel nad vodou. Hosté díky Lenochovi vedli, ale další dvě jasné šance jim brankář SKLH fantasticky lapil. „Vstoupili jsme do zápasu dost vlažně a klidně jsme mohli prohrávat 0:3, to už by bylo těžké otáčet," uvedl pro klubový web kouč Martin Sobotka.

Plameny se posléze oklepaly, velkou měrou jim k tomu přispěl gólman hostí Pavelka, který špatnou rozehrávkou nabídl domácím vyrovnání. Posléze našel při signalizovaném vyloučení Dítě Staňka a ten nadvakrát překonal Pavelku. „Obrat byl zlomovým momentem. Potom už jsme začali hrát opravdu dobře, přidali jsme další pěkné branky a zaslouženě vyhráli," věděl Martin Sobotka.

Hokejový koncert opravdu bavil. Během vyloučeními rozkouskované prostřední části Žďárští odskočili na 5:2 a rychlým zásahem ve třetí části Vrchlabí dorazili. Tečku za prvním čtvrtfinále udělal Jiří Dítě, jenž se ve středečním posledním osmifinále nevešel do sestavy.

Branky a nahrávky: 16. Man (Kotlík), 18. Staněk (Dítě), 22. Plachý (Kaňka), 27. Krupka (Plachý, Staněk), 39. Staněk, 43. Man (Kotlík, D. Vítek), 46. Dítě – 4. Lenoch (M. Filip, Klement), 26. Hamerský (Vondráček, M. Filip). Rozhodčí: Humpolíček, Kika – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 1089. Střely na branku: 30:23. Třetiny: 2:1, 3:1, 2:0.
Žďár nad Sázavou: Sláma – Smejkal, Jan, Beneš, Staněk, Pleva, Kolda – D. Vítek, Kotlík, Man – Kunstmüller, Kaňka, Plachý – Krupka, Říha, Dítě.