Úvodní dvacetiminutovka nabídla spoustu vyloučených na obou stranách, což se projevilo také na kvalitě hry. „Bylo to hodně rozhárané, oba týmy se kvůli tomu poměrně dlouho dostávaly do tempa,“ všiml si kouč Plamenů Radek Haman.

Jeho ovečky i přesto vyšly z úvodního dějství po brankách Adama a Davida Čermáka v těsném vedení 2:1. V prostřední části poté padlo po brance na každé straně, definitivní rozhodnutí tak muselo přijít až v poslední třetině.

V ní potvrdili svoji mírnou převahu žďárští hokejisté, góly Heinricha a Bureš stanovily konečné skóre na 5:2. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, Kopřivnice byla hodně nepříjemným protivníkem. Přesto se domnívám, že jsme byli o něco lepším celkem, je to zasloužený zisk tří bodů,“ usmíval se trenér Žďáru.

ŽĎÁR N. S. - KOPŘIVNICE 5:2
Branky a nahrávky: 4. Adam (Štěpánek, D. Čermák), 12. D. Čermák (Bureš, Adam), 35. D. Čermák (J. Čermák, Štěpánek), 47. Heinrich (D. Čermák), 53. Bureš – 10. Kofroň (Sluštík, Mach J.), 28. Kofroň. Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 360. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0. Žďár nad Sázavou: Čáp – J. Čermák, Vašíček, Lojek, Černohorský, Pleva, Půža – Adam, Gregar, Štola, D. Čermák, Kovářů, Jícha, Chlubna, Štěpánek, Bureš, Heinrich.