Úvodní slovo si vzal tiskový mluvčí klubu Martin Krásný, který poděkoval všem, kteří se na úspěšné sezoně podíleli. „Sezona to byla velmi úspěšná, od mládežnických kategorií až po áčko. Těch jedenáct vteřin, které nás dělily od pátého zápasu v sérii s Havlíčkovým Brodem nás bude strašit ještě dlouho, ale takový je hokej, s tím už se musíme vyrovnat,“ pousmál se Krásný, kterého možná nejvíce potěšil přístup fanoušků.

„Právě oni jsou pro nás velkou motivací, abychom v tom, co jsme započali, dále pokračovali. Vysoké návštěvy i jejich povzbuzení jsou úžasnou věcí, je to asi to nejvíce, co nám hokej přináší. Speciálně bych chtěl poděkovat fanklubu Šakal Patriots, který letos ukázal, že fanouškovský základ a zázemí jsou tu na dobré úrovni,“ dodal tiskový mluvčí Plamenů.

Poté se ujal slova generální manažer klubu Miloslav Šimon. Ten v první řadě vzpomněl na situaci, v níž se klub při jeho příchodu v roce 2007 nacházel.
„Když jsme tu před deseti lety s Martinem Krásným a Martinem Sobotkou začínali v podstatě od začátku, neviděl jsem světlo na konci tunelu. Těší mě, že dnes mohu říci, že už jej opravdu vidím. Udělali jsme za tu dobu neskutečný krok, protože to, co jsme tu prožívali v počátcích, to si nikdo nedovede představit. Dnes jsem nesmírně hrdý, že v této funkci mohu být. Značka Žďár má v rámci hokejového Česka opravdu dobré jméno. Dnes už máme dva extraligové týmy, což má ve II. lize jen Havlíčkův Brod, v I. lize pouhých pět klubů. Patříme tak mezi top 20 klubů v republice.

Také generálního manažera mrzelo vypadnutí ve čtvrtfinále letošního play-off, ale zopakoval, že jeho osobní cíl se nezměnil. „Vždy jsem chtěl a stále chci tuto soutěž vyhrát. Přál jsem si letos hrát na vsetínském Lapači baráž, kde by určitě přišlo pět tisíc diváků, ale bohužel nám to uteklo. Havlíčkův Brod jsme mohli přehrát, ale byla tam spousta dalších vlivů, hlavně zranění,“ vysvětlil Šimon.

Trenér Michal Konečný si svoji premiérovou sezonu na lavičce Plamenů, navzdory smolnému vyřazení, užil. „Žďár je hokejové město, což jsem brzy poznal. Fanoušci nezklamali, na začátku se nám nedařilo a oni přesto neustále fandili. Bavilo mě, jak hráči pracovali na tréninku, pokaždé do toho šli na sto procent. Nemůžeme ale zůstat stát na místě, nastavili jsme si laťku vysoko, máme na čem pracovat,“ vysvětlil kormidelník Plamenů.

Jeden ročník sice teprve skončil, ale už za pár týdnů Plameny zahájí přípravu na novou sezonu. V ní už se na Bouchalkách neobjeví velezkušený útočník Michal Kaňka, který se po pěti úspěšných letech ve Žďáře vrací do Benešova. „Michal tu za těch několik let odvedl skvělou práci, za něj budeme hledat kvalitativně podobného top hráče. Do kádru podle mého není třeba tolik zasahovat, spíše jej vhodně doplnit,“ domnívá se Konečný.

Ten také prozradil, jakým způsobem hodlá kádr před novou sezonou doplnit. „Je tu specifický region, hráč, který by měl přijít, musí být skutečnou posilou, nikoliv pouze doplněním. Dáme ale šanci také našim mladým talentovaným hráčům z dorostu, kteří mohou růst vedle těch zkušených a vidí, že s nimi počítáme a nemusí končit s hokejem. Musí však na sobě dál pracovat, příležitost pak od nás rozhodně dostanou,“ zdůraznil Michal Konečný.