Méně úspěšní byli hokejisté Pelhřimova, kteří do Trutnova odcestovali pouze s dvanácti hráči a odjíždí bez bodu.

ŽĎÁR N. S. – KLATOVY 6:0

Do Žďáru zavítaly Klatovy a Plameny vstupovaly do utkání jako jednoznačný favorit. „Tyhle zápasy s papírově slabšími soupeři jsou často dost složité,“ varoval žďárský kouč Martin Sobotka. A utkání opravdu nebylo jednoduché. V brance Klatov nastoupil Patrik Polívka. Mladý talentovaný brankář měl od začátku spoustu práce, ale ukázal, že právem patří mezi nejtalentovanější české brankáře. I Sláma na druhé straně předvedl několik důležitých zákroků, a tak se na první branku čekalo až do 28. minuty, kdy se prosadil Luboš Kunstmüller. Plameny se prosadily ještě pětkrát a klatovští hokejisté si tak z Vysočiny odvezli „kanára“.

„Z naší strany to nebyl rozhodně ideální výkon, hlavně v té první třetině jsme se trápili, ale jsme rádi za tři body,“ dodal po utkání Sobotka.

Branky a nahrávky: 28. Kunstmüller (Plachý, Pilný), 30. Krupka (Štěpánek, Kaňka), 48. Plachý (Padělek, Kunstmüller), 49. Štěpánek (Kaňka), 51. Vítek D. (Bureš), 54. Bureš (Kolda). Rozhodčí: Dědek – Polák, Rampír. Vyloučení: 7:7 navíc Kaňka (ZNS) a Zeman (KLT) oba 10min OT. Bez využití. Diváci: 512. Třetiny: 0:0, 2:0, 4:0. Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Smejkal, Kolda – Krupka, Kaňka, Padělek – Kunstmüller, Plachý, Gregar – Vítek D., Havel, Štěpánek – Bureš.

TRUTNOV – PELHŘIMOV 8:5

Hostům se vinou marodky prakticky rozpadlo mužstvo, na dalekou cestu se vydali jen se čtyřmi obránci a osmi útočníky. O průběhu utkání rozhodla první třetina, kdy se prosadil nejprve Březina a Chytráček.

Blafák Koutníka donutil hosty ke střídání brankářů. Vajnera stihl překonat ještě Perutek. Pelhřimovu přestávka pomohla a začal dotahovat. První gól vstřelil Votápek, pak sice domácí vytáhli skóre na 6:1, ale odpovědí jim byly trefy Kasalého a Mečiara. Ve třetí třetině Kopic a Marek Hadrava snížili už na 6:5. V té době se domácí museli třást o výsledek, před jejich brankou to několikrát hořelo, ale dva góly při power play pak výhru domácích pečetily.

„Utekl nám úvod zápasu. Pak jsme se zlepšili, kluci zabojovali a povedlo se nám to ještě zdramatizovat. Snížili jsme na rozdíl gólu. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř při naší power play dvakrát skóroval,“ uvedl trenér Pelhřimova Ivan Padělek.

Branky a nahrávky: 2. Březina (Dufek), 8. Chytráček (Perutek), 11. Koutník (Junek, Karlík), 15. Perutek (Karlík, Chytráček), 29. Luštinec, 30. Kozák (Koutník), 60. Šimoníček (Luštinec), 60. Veselý (Karlík) – 22. Votápek (Třetina), 31. F. Kasalý (Martin Hadrava), 35. Mečiar, 41. Kopic (Třetina, Votápek), 54. Marek Hadrava (Martin Hadrava). Rozhodčí: Vokřál – Klouček, Beránek. Vyloučení: 11:10. Využití: 3:2. V oslabení: 3:0. Diváci: 404. Třetiny: 4:0, 2:3, 2:2. Pelhřimov: Čekal (11. Vajner) – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Srdínko – Třetina, Marek Hadrava, Votápek – Kopic, Martin Hadrava, Beneš – Tolkner, F. Kasalý.

Ostatní zápasy skupiny Západ: Nymburk – Jindřichův Hradec 6:2 (3:0, 1:2, 2:0), Vrchlabí – Sokolov 3:5 (1:0, 1:1, 1:4), Tábor – Řisuty 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0), Klášterec nad Ohří – Děčín 5:4 pp (1:1, 2:3, 1:0 – 1:0), Kobra Praha – Jablonec nad Nisou 5:4 (1:1, 2:2, 2:1), Bílina – Kolín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3).

1. Kobra Praha 16 13 1 0 2 73:39 41

2. Sokolov 16 10 2 1 3 68:43 35

3. Tábor 17 8 3 4 2 54:39 34

4. Kolín 16 8 2 2 4 57:45 30

5. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 16 8 2 1 5 61:45 29

6. Vrchlabí 16 7 3 2 4 62:56 29

7. Řisuty 17 8 1 3 5 65:66 29

8. Jablonec nad Nisou 15 8 2 0 5 55:37 28