ŽĎÁR N. S. - JABLONEC 4:6

Stav série: 1:2

Vstup do třetího semifinálového utkání se žďárským Plamenům vůbec nepovedl. Již v páté minutě vypálil hostující Havlas a prostřelil Radostu. Ani to domácí soubor neprobralo, po zásluze tak přišel druhý trest. Znovu Havlas vystřelil z prostoru pravého kruhu a bylo to 0:2.

Začátek prostřední části se podobal té první jako vejce vejci. Po dvou minutách hry totiž zvýšil na rozdíl tří branek Peřina. Signál k domácí ofenzivě dal Pytlík, gólman hostů si ale s jeho blafákem poradil. Bezmála sedmnáct stovek diváků si mohlo zakřičet gól teprve ve 33. minutě. Bombu Lojka zastavila až síť svatyně jabloneckých Vlků – 1:3. Domácí radost ovšem trvala pouhou minutu, při hře ve čtyřech totiž přesně k tyči mířil Lukáš Tondr a Jablonec opět vedl o tři branky. To ale nebylo ve druhé třetině vše, ve 36. minutě dal Plamenům do závěrečné části naději Beneš, jehož mezi kruhy ideálně našel Peslar – 2:4. Svěřenci trenéra Michala Konečného měli i další příležitosti, ale do druhé sirény se na průběžném stavu skóre již nic nezměnilo.

Roman Vondráček, trenér HHK Velké Meziříčí.
Vondráček: O naší prohře v semifinále proti Uničovu rozhodla produktivita

Ve třetí třetině Plameny svého soupeře zatlačili a po velkém tlaku se jim podařilo vyrovnat. Ve 47. minutě se k pravé tyči hostující svatyně trefil Kuřítko, o sedm minut později pak kapitán Pleva ideálně našel Gregara, který střelou z první srovnal na 4:4. Bohužel si chvíli po rozehrání vybrala slabší chvilku žďárská defenziva, Pavlů si najel mezi kruhy a vrátil Jablonci vedení. Plameny v závěru zkusily power play, jenže Demel do prázdné branky definitivně rozhodl – 4:6.

„Zápas se mi těžko hodnotí. Vstoupili jsme do něj špatně, hráli jsme bez potřebného pohybu i důrazu, vázla nám kombinace. Jablonec vedl již o tři branky, ale musím hráče ocenit za to, že se dokázali vrátit do zápasu a vyrovnali. Jenže přišla jedna chyba v defenzivě a bylo po zápase. Není však třeba věšet hlavy, Jablonec ještě musí jednou vyhrát, v sobotu se na jeho ledě pokusíme sérii vyrovnat, abychom se v pondělí utkali na našem ledě popáté,“ hodnotil utkání pro klubový web asistent trenéra Žďáru Radovan Biegl.

Jarní premiéru by si po odloženém domácím duelu s Černíčí  měli fotbalisté Moravce (v pruhovaném) odbýt tuto sobotu na hřišti Jemnicka (v bílém). Tomu mají co vracet za srpnovou domácí prohru 1:2.
Takto hrát nemůžeme, zlobí se trenér Skála

Branky a nahrávky: 33. Lojek (Peslar, Stehlík), 36. Beneš (Peslar), 47. Kuřítko (Peslar), 54. Gregar (Pleva) – 5. Havlas (Babec), 11. Havlas (Pilař, Zeman), 22. Peřina (Demel), 34. L. Tondr (Bříška, Pulec), 55. Pavlů, 60. Demel (M. Tondr). Rozhodčí: Dědek, Held – Vašíček, Král. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 676. Třetiny: 0:2, 2:2, 2:2. Žďár nad Sázavou: Radosta – Kolda, Sedláček, Poizl, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Pytlík, Gergel, Beneš, Kunstmüller, Bureš, Jícha, Kuřítko, Vítek, Štěpánek, Stehlík, Střecha.