ŽĎÁR N. S. - KOPŘIVNICE 1:3

Úvodních dvacet minut vyznělo pro hráče Žďáru, kteří gólmana Kopřivnice zasypali sprškou střel, žádná z nich si však cestu mezi tři tyče nenašla. Poté zahrozili i hosté, ale Sláma byl pokaždé na místě. Také v prostřední části měli mírně navrch domácí, kteří se mohli radovat ve 27. minutě, když dělovka Jíchy vymetla horní kout hostující svatyně – 1:0.

Velkou příležitost ke zvýšení pak měl Prokš, ale trefil jen břevno odkryté branky Kopřivnice. Trest přišel minutu před druhou sirénou, ve zmatku v brankovišti Žďáru se nejrychleji zorientoval Ollender a vyrovnal. Závěrečná dvacetiminutovka začala pro domácí šokem, uklouznutí Slámy totiž pohotově využil Suchý – 1:2.

Hosté se poté zatáhli a nepouštěli hokejisty Žďáru do vyložených šancí. Minutu před koncem pak při domácí power play do prázdné branky definitivně rozhodl Mach. „O osudu zápasu rozhodla prostřední část, v níž jsme měli šance, ale trápili jsme se v koncovce. Navíc hned při prvním střídání ve třetí třetině jsme inkasovali, což nás trochu dorazilo. Pak jsme sice soupeře tlačili, ale obrana Kopřivnice byla pevná, navíc jim dobře zachytal gólman,“ uznal po utkání asistent trenéra Žďáru Martin Nečas.

Branky a nahrávky: 27. Jícha (Kunstmüller) – 39. Ollender (Šendera), 41. Suchý (Štěpánek), 59. Mach (Štěpánek). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Bohuněk. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 323. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2. Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Adam, Lojek, Wasserbauer, Koželuh, Hort – Kunstmüller, Kovářů, Knap, Gregar, Bureš, Prokš, Kadleček, Hromádka, Jícha, Chlubna, Heinrich.