Plameny se dnes od 17.00 představí v rámci 28. kola II. ligy – skupiny Střed na ledě Moravských Budějovic. „Jedeme tam s cílem zvítězit a držet se tak ve špici tabulky," přiznal trenér Žďáru Michal Konečný.

Vydařenou třetí čtvrtinu zakončily Plameny stylově, vysokou výhrou 10:3 nad českobudějovickým David Servisem. Oproti předcházejícím dvěma utkáním se Žďár dokázal rychle gólově prosadit. „Brzy jsme dali gól, ale další šance jsme už nedokázali využít. Hosté naopak vyrovnali a zbytek první třetiny byl z naší strany nervózní. Trošku jsme si to museli o přestávce vyříkat a přeházet pětky, protože jsem nebyl úplně spokojený. Poté už to byla jednoznačná záležitost. Nebylo to jednoduché, protože v těchto utkáních můžeme body pouze ztratit," přiznal kouč Plamenů.

CÍLEM JE CO NEJLEPŠÍ POZICE DO PLAY-OFF

Také díky této výhře mohla v klubu z města pod Santiniho Zelenou horou panovat se třetí čtvrtinou spokojenost. „Kluci k tomu dobře přistoupili. Chtějí trénovat, o to je to jednodušší a v zápasech se to projeví. Je pravdou, že utkání v Nymburku a v Táboře se nám nevydařila, ale teď už se pomalu začínáme připravovat na vyřazovací část," vysvětluje Konečný.Ze třetího místa ztrácí Žďár na vedoucí duo Havlíčkův Brod, Tábor čtyři, resp. pět bodů. Vzhledem k předchozím úspěšným výsledkům by umístění v elitní čtyřce nemělo Plamenům uniknout. První kolo play-off by tak zahájily před vlastními fanoušky. Proč se ale nepokusit o ještě lepší pozici?

„S tím stoprocentně souhlasím, chceme se poprat o co nejlepší umístění, skončit v tabulce co nejvýše. Máme k tomu i příznivý los. Jedeme sice na led lídra z Brodu, ale silné Tábor i Nymburk máme doma," předestřel žďárský lodivod, který se nechce spokojit „pouze" se třetím nebo čtvrtým místem. „Každý bod a každá lepší příčka, ze které půjdeme do play-off jsou velice důležité. Prvních šest týmů soutěže je nesmírně vyrovnaných a v těchto utkáních rozhoduje momentální forma každého z týmů. Výhoda domácího prostředí proto může být naprosto zásadní," domnívá se Michal Konečný.

JEDNIČKOU BUDE ŘEHOŘ

To, co může trenérskému můstku přidělávat vrásky na čele, je obranná práce celého mužstva. Tak, jak Plameny nemají problém s tím, nastřílet v utkání spoustu gólů, jsou také schopny až přespříliš často inkasovat. V play-off přitom platí, že v něm rozhoduje především obrana na čele s výborným gólmanem. „Přesně to jsme už v kabině řešili. V play-off rozhodují jeden dva góly. To nám dokázal před dvěma týdny Tábor, kdy zápas rozhodl dvěma rychlými góly. Výbornou obranou si pak toto vedení dokázal ubránit," všiml si kormidelník Žďáru.

Podle něj to stále trošku souvisí s tím, jaký styl hokeje hrál mančaft před jeho letním příchodem. „U nás je to složitější, i když vedeme větším rozdílem, jde na našeho gólmana velké množství střel. Na to pracujeme od začátku sezony. Hodně se už změnilo, ale to je běh na dlouhou trať, nejde to prostě hned. Kluci tu dříve hráli hodně bezstarostný hokej, nemají v sobě takovou herní zarputilost a odhodlání. Byl v tom i trochu laxnější přístup, ale dnes je i na této úrovni hokej o detailech a stoprocentním nasazení. V základní části se ještě dá ledacos napravit, ale vyřazovací část je úplně o něčem jiném, rozhodují detaily a maličkosti, které se už nedají vrátit," dobře ví Konečný.

Ten už také určil brankářskou jedničku, která by měla dochytat zbytek základní části a mužstvo provést nástrahami play-off co nejdále to půjde. „Máme tu dva výborné gólmany, ale chytat teď bude Milan Řehoř, který by měl plnit roli jedničky. To byl také důvod, proč jsme ho na podzim přivedli. Doufám, že bude zdravotně fit a hodně nám pomůže. Ale za ním máme výborně rozchytaného Salyho (Jiřího Slámu – pozn. red.), který už několikrát dokázal, že je připravený Milana plnohodnotně zastoupit," pochvaluje si trenér Žďáru.

DNES SE DÁ ČEKAT VYROVNANÝ ZÁPAS

V Moravských Budějovicích nečeká jeho svěřence nic jednoduchého. Zkušený celek umí favority potrápit, o čemž přesvědčil třeba nedávnou výhrou 5:1 nad Nymburkem. Dnešního soupeře zná kouč Plamenů velice dobře ze svého působení v Břeclavi, která se ve skupině Východ s Moravskými Budějovicemi utkávala. „Budějovice mají spoustu zkušených hráčů, na kterých je to postavené. Pro mě je docela překvapením, že jsou v tabulce až šesté. Loni totiž hrály v moravské skupině v první čtyřce a předváděly opravdu dobrý hokej. Nevím, čím to je, že se v tabulce takto propadly, ale v play-off by to byl hodně nepříjemný soupeř," naznačil Michal Konečný, koho by si určitě nepřál.