„Věřím tomu, že když se vyvarujeme chyb, které jsme vytvořili v prvním zápase, tak to zmákneme a série ještě bude hodně dlouhá," hlásí žďárský kouč Martin Sobotka.

V úvodním utkání na ledě Brňanů nevyšla jeho svěřencům především první dvacetiminutovka, po které prohrávali 0:2. V ní se projevila větší rozehranost soupeře, který hrál ještě v neděli pátý čtvrtfinálový duel s Břeclaví. „Odehráli jsme špatnou první třetinu. Ale od druhé části jsme začali hrát dobře a Technice jsme zle zatápěli," připomíná stratég Plamenů druhou polovinu zápasu, ve které Žďár vyrovnal.

V prodloužení měl dokonce několik možností rozhodnout, ale po chybě obrany se nakonec radovali domácí. „Bohužel v závěru jsme měli smůlu. V prodloužení jsme je nepustili z pásma, oni jenom vyhazovali. Ale pak jednou ujeli a byl z toho gól," mrzí nejvyššího muže žďárské střídačky.

První duel mu tak nabídl hodně námětů na přemýšlení. „Musíme se poučit z toho, že Technika má takový mančaft, který potrestá každé zaváhání. Nesmíme si myslet, že ji přehrajeme jenom v útočném pásmu a že budeme hrát pořád u nich. Musíme se vracet zpět, útočníci musí obráncům pomoci a nesmíme je vůbec pouštět do přečíslení," konstatuje Sobotka.

Důležitý úvod

Zároveň upozorňuje na důležitý vstup do utkání. Ten musí jeho svěřenci na domácím ledě bezpodmínečně zvládnout. „Pokud tým v play-off nezachytí začátek a prohrává třeba o dva góly, tak se soupeř může soustředit na defenzivu a je to vždy mnohem složitější. Tohle už nejsou zápasy základní části, kde se objevují výsledky 8:7. V play-off rozhoduje každá branka," upozorňuje osmatřicetiletý lodivod.

Přes úvodní porážku ale žádné velké změny ve svém týmu nechystá. „Změny přijdou maximálně kosmetické. Určitě nechystám nic velkého nebo zásadního," tvrdí hlavní trenér.

Ten zároveň doufá, že si na semifinále najde cestu co nejvíce lidí a vytvoří jeho týmu parádní kulisu. „Věřím tomu, že přijde minimálně stejně lidí jako na čtvrtfinále. Těšíme se na atmosféru a kluci si zaslouží, aby je diváci podpořili a hnali k vítězství," zakončuje Sobotka.