Nový trenér žďárských Plamenů nebude mít jednoduchou pozici, jelikož jeho cílem bude navázat na úspěšnou sezonu. Kdo se tohoto nelehkého úkolu ujme, zatím není jisté. „Zatím nic konkrétního prozrazovat nemůžeme. Jednáme s jedním trenérem a doufám, že se to během pár dní vyřeší a fanouškům nového trenéra představíme," říká manažer klubu Miloslav Šimon.

Již v pondělí začnou hráči žďárského SKLH tu nejméně oblíbenou část sezony, a to letní přípravu. Řídit by ji zezačátku měl asistent kapitána, obránce Martin Pleva, který i v loňské sezoně s letním drilem napomáhal Martinu Sobotkovi. „V pondělí kluci nastoupí na letní přípravu a začnou si ji řídit víceméně sami. Martin Pleva bude tím hlavním, kdo ji bude vést ve spolupráci s novým trenérem," prozrazuje Šimon a dodává: „Jsme domluvení, že by se měl alespoň dvakrát týdně k tréninku na letní přípravu dostavit."

Individuálně bude jako tradičně trénovat kapitán týmu Tomáš Smejkal, který tráví téměř celou letní přípravu na cyklistickém sedle, často ve spolupráci s Tomášem Chlubnou, jenž hájí barvy havlíčkobrodských Bruslařů.

Ve Žďáře zatím vyřešili otázku, kdo povede extraligový mladší dorost. „Na letní přípravu jsme domluvení s panem Čermákem a Nečasem. V srpnu převezme tým pan Pytlík, který má „A" licenci, takže tam to byla logická volba, navíc kluky zná už z loňska, kdy vedl i některé tréninky, a jeho syn za mladší dorostence dokonce hrál," říká Šimon.