Nestává se často, že se dva celky střetnou třikrát za sebou, aniž by se jednalo o play-off. Nic na tom se však nezměnilo, že jeden z nich měl výrazně navrch.

Jihlavská Dukla přehrála přesvědčivě Slavii v posledním kole základní části první ligy ve středu 4:2. V pátek vyhrála v Edenu 3:2 a triumf zakončila v domácím prostředí včera. „Musím pogratulovat týmu, protože jsme tu sérii chtěli zvládnout ve dvou zápasech, to se nám povedlo. První zápas na Slavii, tam pro nás určitým způsobem hrálo štěstí, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným,“ řekl jihlavský trenér Viktor Ujčík pro klubový web.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) podlehli při jarní třetiligové premiéře Vrchovině 1:3.
Nadějný start do jarních odvet MSFL, oba zástupci Vysočiny bodovali

Jeho svěřence poslal ve včerejším duelu do vedení Patrik Miškář. Slavii se na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat, když se prosadil obránce Karel Křepelka, Dukle však vystřelil výhru 2:1 deset minut před koncem Tomáš Havránek.

Pražané se následně svou nedisciplinovaností připravili o možnosti k vyrovnání. „Bohužel jsme se zbytečnými fauly v závěru připravili o tlak. Jihlava zaslouženě vyhrála a postoupila, gratuluji ji a přeji hodně štěstí v dalším kole,“ uznal hostující kouč Daniel Tvrzník.

Po devíti letech přebraly v Novém Městě na Moravě členky štafety biatlonistek bronzové medaile z olympijských her v Soči. Gabriela Soukalová po slavnostním ceremoniálu.
Částečná satisfakce. Už jsem nedoufala, že se medaile dočkám, přiznala Soukalová

Čtvrtfinále rozehrají hokejisté Dukly ve středu od pěti hodin odpoledne ve Vsetíně, kde následující den odehrají i druhý zápas. Do Pelhřimova, kde Jihlava odehraje domácí duel, se série přesune v neděli.

Dukla Jihlava - Slavia Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Miškář (Havránek, Kolář), 50. Havránek (Karabáček) – 44. Žovinec (Kulda).
Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Thuma, Pěkný.
Vyloučení: 3:7.
Vyšší tresty: 1:1.
Diváci: 1222.
Střely na branku: 34:21.
Stav série: 2:0 (postupuje Jihlava).
HC Dukla Jihlava: Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dundáček, Dvořák – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Havránek, Miškář, Šik – Chlubna, Handl, Pořízek – Cachnín, Křehlík, V. Brož