„Podle mého rozhodla nedisciplinovanost hráčů Klatov v závěru zápasu,“ sdělil v rozhovoru pro klubový web autor dvou branek ze sobotního utkání Petr Štěpánek.

Plameny měly opět výborný nástup a ve 23. minutě, právě po prvním gólu Petra Štěpánka, vedli už 4:0. „Bylo to takové zvláštní utkání. My jsme čekali, že proti nám nastoupí mladý mančaft, který bude hodně bruslit. Ale poměrně rychle jsme se dostali do vedení 4:0. Pak jsme ovšem, zřejmě s vědomím toho náskoku, trochu polevili, jako bychom si mysleli, že už se to v klidu dohraje. Klatovy snížily na 3:4, ale po druhé třetině jsme si v kabině něco řekli a v závěrečné dvacetiminutovce jsme se dokázali dvakrát prosadit, navíc domácí byli až příliš podráždění. Podle mého se v podstatě sami připravili o možnost vyrovnat pro ně nepříznivé skóre,“ hodnotil konečnou výhru 6:3, k níž přispěl třemi kanadskými body, urostlý útočník Plamenů.

Ačkoliv se zdálo, že hráči Žďáru za pro ně příznivého stavu 4:0 polevili, resp. že západočeský celek změnil svoji taktiku, Štěpánek na to neměl jasný názor. „Tohle opravdu nedokáži posoudit, i když mě přišlo, že Klatovy hrály pořád stejně. Spíše si myslím, že to přestali tolik dohrávat, protože v první třetině to vypadalo, že se s námi chtějí pořád jenom prát a pořád se s námi sráželi,“ všiml si forvard Plamenů, podle něhož rozpoložení změnil první vstřelený gól domácího celku. „V prostřední části už byli takoví odevzdaní a asi ani nečekali, že zápas mohou ještě zdramatizovat, stejně jako jsme to nečekali ani my. Jenže po prvním vstřeleném gólu dostali novou krev do žil a utkání najednou mělo nový náboj.“

Celkově však bylo sobotní utkání poměrně vyhrocené, k vidění byla spousta osobních kontaktů. „Já to docela nechápu. My v zápase několikrát dostaneme pěstí do obličeje a sudí na to jakoby nereaguje. Na druhou stranu ale musím rozhodčího pochválit, pískal dobře a nenechal si do toho kecat, byť na něj domácí fanoušci v závěru tlačili. Ale možná, kdyby hned na začátku udělil nějaký vyšší trest, odvíjelo by se to ve větším klidu a v závěru by se utkání tolik nevyhrotilo. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo, hlavně, že jsme všichni zdraví a máme tři body, to je důležité,“ těšilo žďárského útočníka, který to od fandů Klatov po celý zápas schytával.

„Já to vnímám skoro všude, kromě fanoušků Tábora, kteří mě dokonce dvakrát vyvolávali, za což bych jim chtěl poděkovat. Moje helma (se znaky Sparty Praha – pozn. red.) asi dráždí spoustu lidí, ale už jsem si zvykl a mám rád takové řeči. Už mi není dvacet, abych se nechal vytočit, naopak se tomu spíše směji.“

Již zítra čeká ovečky trenéra Michala Konečného ostré domácí derby proti Havlíčkovu Brodu. Potvrdí Plameny dobrou formu i proti lídru tabulky? „Je to svátek naší skupiny. Myslím si, že hrajeme docela dobře, doufám, že to potvrdíme i proti Brodu,“ věří Petr Štěpánek.