K slavnostnímu podpisu pětileté smlouvy dojde v pátek v rámci zábavní akce Den Ježka v areálu pivovaru.

„Přesnou částku nebudeme po dohodě s generálním partnerem zveřejňovat. Její výše závisí na našich výsledcích v prvoligové sezoně,“ zmínil jednatel Dukly Bedřich Ščerban. „Mistrovské tituly se v Jihlavě vždy slavily jihlavským pivem,“ připomněl bývalý obránce.

„Nebránili bychom se ani přejmenování stadionu na Ježek arénu. O tom jsme ale zatím nejednali. Stadion je před rekonstrukcí,“ poznamenal obchodní ředitel pivovaru Miloš Vostrý.

„Klub budeme podporovat částkou v řádu milionů korun ročně. Pokud Dukla například postoupí do finále první ligy, částka se může oproti základu zvýšit až zhruba o 100 procent,“ dodal obchodní šéf partnerské firmy.

Smlouva je již připravená i na extraligovou účast Dukly. „V Jihlavě mají na nejvyšší soutěž jak hokej, tak i fotbal. Noví vlastníci pivovaru se rozhodli pro větší podporu hokeje, u fotbalu jsme limitování dlouhodobou vazbou ligy na Gambrinus,“ vysvětlil Miloš Vostrý.

Ježek bude na dresech. „Že bychom požadovali za maskota klubu ježka? Ne, o tom jsme se nebavili,“ uvedl obchodní ředitel Vostrý.

Miroslav Mareš, Jaroslav Paclík