J. HRADEC ŽĎÁR N. S. 6:1

Poslední výsledky z jihu Čech 6:0 a 6:2 nevěstily před utkáním nic dobrého. Přesto by po slušném začátku zápasu, kdy Plameny svižněji bruslily a měly i více šancí, čekal další šestku asi málokdo. Zvláště když otevřel brankový účet duelu Kotlík, kterého oslovil přihrávkou za obranu Man. Stejně jako s Břeclaví ale toto vedení nemělo dlouhého trvání. Už za minutu vyrovnal z mezikruží Dvořák a domácí mašina přepnula na vyšší obrátky.

Na konci druhé třetiny už to bylo 4:1 a Linhart přepustil své místo Slámovi. Ten v 45. minutě kapituloval z hole Dvořáka a o tři minuty později se po faulu Smejkala na unikajícího Měrku pádem do branky zranil. Nařízené trestné střílení vychytal navrátivší se Linhart, jenž v závěru lovil puk ze žďárské svatyně pošesté. Kosmeticky upravit výsledek mohl Kotlík, ale jeho ránu zastavila tyč Kubešovy branky.

Branky a nahrávky: 18. Dvořák, 29. Liška (Záhora), 35. Markulinec (Skokan), 39. Kocar (Voříšek, Chmel), 45. Dvořák (Voříšek, Kocar), 55. Skokan (Markulinec, Milotinský) 17. Kotlík (Man, Kočan). Rozhodčí: D. Pražák Kreuzer, J. Štětina. Diváci: 452. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:0.Žďár nad Sázavou: Linhart (39. 48. Sláma) Koželuh, Střecha, Pleva, Smejkal, Šír, Doležal, R. Sobotka Havelka, M. Sobotka, Plachý, Kunstmüller, Dítě, Bukáček, Kočan, Man, Kotlík, Hron.

CHOTĚBOŘ NYMBURK 4:7

Hosté šli v první třetině dvakrát do vedení, ale domácí dokázali dvakrát srovnat. Na třetí nymburské vedení však Lvi už neodpověděli. Středočeši postupně převzali otěže zápasu a ve 27. minutě vedli už 5:2.

Domácí ovšem nerezignovali a dvěma brankami v rychlém sledu se dostali na dostřel jediné branky. Rozhodující okamžik přišel v 56. minutě. Weiss šikovně z úhlu tečoval puk mezi Peškovy betony a zvýšil na 6:4 pro hosty. V závěru Chotěbořští vrhli vše do útoku, ale ve vlastní přesilovce, což potrestal Tregl, který dal výsledku konečnou podobu.

„Rozhodla úvodní třetina, kdy hráči neudrželi stav 2:2 a následně rozhodly využité přesilovky hostů. Chtěli jsme získat bod, ale to se nepovedlo. Nepříjemné bylo odstoupení gólmana Kousala, kterého chytl zánět slepého střeva,“ prozradil asistent trenéra Vladimír Halamka.

Branky a nahrávky: 7. Kesner (Hospodka), 14. Hospodka (Škarýd, Kesner), 28. Hnilička (Prachař, Bělohlávek), 29. Hospodka (Jánský) 5. Turínský (Sem, Toma), 12. Velechovský (Tregl), 19. Knesl, 25. Vlach (Martinec, Sirotek), 27. Velechovský (Tregl), 56. Weiss (Šefl), 58. Tregl (Sirotek). Rozhodčí: Doležal Křivohlavý, Klouda. Vyloučení:6:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 2:3, 2:2, 0:2.Chotěboř: Kousal (21.Pešek) Posmyk, Boblenkov, Blažek, Zemánek, Hnilička, Prachař Pelan, Fila, Jánský Hospodka, Kesner, Škarýd Starkov.

BŘECLAV PELHŘIMOV 3:2

Souboj mezi Břeclaví a Pelhřimovem bylo o tzv. šest bodů, protože oba celky od sebe dělilo pouze skóre. Domácí nakonce zvítězili, ale bylo to pořádné drama.

Vše mohlo být vyřízené už ve druhé třetině, kdy domácí vedli už 3:0, hosté pak ale zabrali a dvěma brankami se dostali na dostřel. Ačkoliv v závěrečném dějství tlačili, vlastní nedisciplinovaností se připravili o tlak. Nakonec jim nepomohlo ani odvolání brankáře. A když ani Břeclav nevyužila své nájezdy do otevřené obrany soupeře, zůstalo skóre na ukazateli na konečných 3:2 pro domácí.

Pelhřimov byl sice před zápasem jen o skóre za Břeclaví, přijel však na jih Moravy jen s torzem kádru. Po ledě tak kromě brankáře kroužilo jen třináct hráčů do pole. Početní přesila se však v zápase nijak neprojevila. „Soupeř sice přijel jen s necelými třemi pětkami, ale ti nejzkušenější hráči tam byli. Nebyli to žádní nazdárkové a pořádně nás potrápili,“ vysekl poklonu pelhřimovským hráčům trenér Michal Konečný.

„Chtěli jsme co nejdéle udržet nulu, to nevyšlo, protože jsme brzo inkasovali. Nakonec zápas rozhodly dva slepené góly ve druhé třetině, které jsme si dali v podstatě sami. Ačkoliv jsme prohráli, musím týmu poděkovat,“ prohlásil kouč Spartaku Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 5. O. Bartoš (Beneš), 27. Zháňal (Barus), 28. Dora 38. Hadrava (Plch), 42. Kubát (Martínek). Rozhodčí: Mech Lošťák, Maťašovský. Vyloučení: 5:8, navíc Rašner (Pelhřimov) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 245. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2.Pelhřimov: Dolejš Zelený, Rašner, Plch, Kasalý, Pour, Martínek Tecl, Hrbatý, Kubát Hadrava, Zadražil, Votápek Hubata.

Ostatní výsledky 33. kola: Kolín Hodonín 5:4 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 1:0), Technika Brno Trutnov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).