Pavlov přepisoval historii. Nováček soutěže se radoval z vedoucího gólu už po šesti vteřinách. V dosud nejslavnějším gólu, jinak ze všech stran „otloukaného" Pavlova, měl prsty zakladatel ligy Karel Daniel. „Kadlec vyhrál buly, nahrál Janovi, jehož nahození se ode mě nešťastně odrazilo až za překvapeného brankáře," popsal celou situaci Daniel.

Vánoční souhrn z Vesnické ligy vám přineseme nezvykle až ve čtvrtek 3. ledna.

NOVÁ VES SVĚTNOV 6:10

Zhodnocení Lukáše Novotného (hráč, Nová Ves): „Víkendový dvojboj jsme nezahájili dobře. Světnov byl lepším mužstvem, ukázal nám, proč vévodí tabulce Vesnické ligy, a po druhé třetině vedl 9:2. Ve třetí části Světnovští polevili a dovolili nám alespoň upravit konečný výsledek."

Branky a nahrávky: Fuksa, Kubík, M. Nečas, L. Novotný, Zajíček, M. Zdražil (M. Nečas 2, T. Novotný II) Pošvic 3, Strnad 3, Toman 2, Mifka, Tlustoš (Tlustoš 3, Hodonský 2, Toman 2, Kuba, Kučka, Mifka, Pošvic, Strnad, Tůma). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 1:3, 1:6, 4:1. Nová Ves: Ťupa Bureš, Kubík, P. Nečas, Šiška Fuksa, Krejčí, Malimánek, M. Nečas, L. Novotný, T. Novotný II, Zajíček, M. Zdražil. Světnov: Pokorný Hodonský, Kuba, Kučka, Mifka, Mrkos, Pošvic, Strnad, Straka, Štefan, Tlustoš, Toman, Tůma.

ZNĚTÍNEK SLAVKOVICE 6:2

Zhodnocení Petra Vaňka (hráč, Znětínek): „V trochu ospalém ranním utkání bylo vidět několik hezkých hokejových momentů, ale i neproměňování vyložených gólových příležitostí. V pěkném zápase jsme nakonec potvrdili roli favorita."

Branky a nahrávky: P. Weinhofer 2, Neubauer, J. Vaněk, Vávra, J. Weinhofer (Inwald, Neubauer, J. Weinhofer) Mrázek, Mužátko (Z. Starý, T. Zavadil). Vyloučení: 4:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 4:1, 2:0, 0:1. Znětínek: Mokrý J. Dvořák, Fabík, Hubený, Inwald, Karásek, Křehlík, Neubauer, Pešek, J. Vaněk, P. Vaněk, Vávra, J. Weinhofer, P. Weinhofer. Slavkovice: Škorpík Králíček, Jaitner, Liška, Mrázek, Mužátko, Sáblík, Z. Starý, Štěpánek, T. Zavadil.

PŘIBYSLAV RUDOLEC 2:0

Zhodnocení Boženy Kulichové (divák, Přibyslav): „Do utkání jsme vstoupili výborně. Vstřelili jsme rychlé dva góly a tím si tak vytvořili náskok po zbytek zápasu. To, že se skóre již nezměnilo, byla zásluha obou brankářů, kteří zamčeli své klece."

Branky a nahrávky: Neubauer, Mil. Teml (Škareda, M. Strašil), Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 32. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Přibyslav: Bartoš Forman, Křepinský, Koubek, Musil, Neubauer, P. Strašil, M. Strašil, L. Svoboda, P. Svoboda, T. Svoboda, Mich. Teml, Mil. Teml, Škareda. Rudolec: Šutka Boháček, Chalupa, Chytal, Klimeš, Křesťan, V. Musil, Ptáček, Lub. Šerejch, Lad. Šerejch, R. Vomela, M. Vomela.

ŠKRDLOVICE JÁMY 9:4

Zhodnocení Davida Vetešníka (vedoucí mužstva, Škrdlovice): „Po vydařené první třetině jsme v té druhé dovolili soupeři snížit až na rozdíl jediného gólu. Podařilo se nám ale proměnit i další vytvořené šance a zápas vyhrát."

Branky a nahrávky: P. Jun ml. 2, Hromádka, Janáček, Šmahel, Mrkos, Vetešník, Žák, Podsedník (Žák 3, Mrkos 2, Podsedník, Šmahel, Hromádka, Janáček, Komínek, M. Jun) Doležal, Kondrát, Kubíček, Titauer (Nedvěd 2, Titauer, Růžička, Dvořák). Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 25. Třetiny: 4:2, 3:1, 2:1. Škrdlovice: Pelikán Podsedník, M. Jun, Komínek, Machovec, Hromádka, P. Jun ml., Mrkos, Pruger, Šmahel, Mach, Musil, Žák, Janáček, Berger, Vetešník. Jámy: Halouska Doležal, Dvořák, Hrstka, Kondrát, Nedvěd, Rezler, Růžička, Kubíček, Titauer, Trčka, Vrba.

BOHDALEC BUKOV 10:1

Zhodnocení Vladimíra Jaši (vedoucí mužstva, Bohdalec): „Jednoznačně odehrané utkání."

Branky a nahrávky: L. Jaša 3, P. Jaša 3, P. Sklenář 2, Smažil 2 (P. Jaša, V. Jaša, T. Nedoma, P. Sklenář, Šindler, Teml, Vařejka, Večeřa) M. Svoboda. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 38. Třetiny: 4:1, 4:0, 2:0. Bohdalec: Odehnal L. Jaša, P. Jaša, V. Jaša, T. Nedoma, P. Sklenář, Smažil, Šindler, Teml, Tulis, Vařejka, Večeřa. Bukov: Suchý Hofman, Jakeš, L. Kratochvíl, M. Svoboda st., M. Svoboda ml., Sýkora, F. Šikula, P. Šikula, J. Trávníček, Večeřa, Zelený.

SLAVKOVICE SVĚTNOV 3:11

Zhodnocení Tomáše Lišky (vedoucí mužstva, Slavkovice): „Vlivem zranění se nás bohužel sešlo pouze deset a to je proti Světnovu hodně málo. Hosté nám ukázali, jak je důležité dobře bruslit a přesně vystřelit. Přesto musím kluky za nasazení až do konce pochválit."

Branky a nahrávky: Mužátko, Zavadil, Štěpánek (Sáblík, Králíček, Hudeček, Štěpánek) Pošvic 3, Strnad 2, Toman 2, Hodonský, Kučka, Tlustoš, Vondráček (Pošvic 3, Sáblík 2, Vondráček 2, Hodonský 2, Kuba, Mrkos, Strnad, Straka). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Třetiny: 1:4, 0:6, 2:1. Slavkovice: Škorpík Štěpánek, Mrázek, Zavadil, Králíček, Z. Starý, Jaitner, Liška, Sáblík, Hudeček, Mužátko. Světnov: Novák Hodonský, Kuba, Kučka, Mrkos, Pošvic, Sáblík, Strnad, Straka, Štefan, Tlustoš, Toman, Vondráček.

VESELÍČKO VATÍN 3:4

Zhodnocení Romana Kalába (vedoucí mužstva, Veselíčko): „O výsledku rozhodla velká chyba našeho brankáře při hře za brankou. Je ale pravda, že soupeř lépe bruslil a vytvořil si spoustu dalších šancí, které gólman Brostík pochytal."

Branky a nahrávky: Svatoň 2, Liška (Klíma 2, Kratochvíl, Uhlíř) L. Sobotka 2, Láznička, Krejčí (V. Macek, Krejčí, Blíženec). Rozhodčí: Hájek, Fiksa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1. Veselíčko: Brostík Šorf, Bořil, Glos, K. Šíma Neuman, L. Klement, Liška, Uhlíř, Klíma, Svatoň, Kratochvíl, R. Kaláb, Blažek, Majtner. Vatín: Pazour Blíženec, Krejčí, Láznička, J. Macek, V. Macek, Mokrý, Muller, K. Sobotka, L. Sobotka, Sochor, M. Straka, L. Šíma, Štěpánek, Vondrák.

OSTROV PAVLOV 6:1

Zhodnocení Karla Daniela (hráč, Ostrov): „V tomto utkání padl nejrychlejší gól v historii VHL, a to po pouhých šesti sekundách, když si náš hráč srazil nastřelený puk do vlastní sítě. I když do poloviny utkání bylo skóre pouze o jednu branku, mělo naše mužstvo celý zápas převahu, ale nevyužilo ani ty nejvyloženější šance."

Branky a nahrávky: Buchta 2, Jurek 2, Dupal, Burian (Němec 3, Jurek 2, Buchta, P. Gregar, Paul, S. Pelikán Jan (Kadlec). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení: 2:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 22. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0. Ostrov: Ondráček Buchta, Burian, Daniel, Dupal, Fňukal, J. Gregar, P. Gregar, Jurek, K. Kment, Němec, Paul, S. Pelikán, P. Pelikán, Pikula. Pavlov: Nedoma L. Barták, Bečka, Berka, Černý, J. Doležal, V. Doležal, J. Doležal, J. Chmelař, Jan, Kadlec, Karásek, Lavička, Sokol, Šantrůček.

LÍSEK OLEŠNÁ 10:1

Zhodnocení Radka Špatky (hráč, Lísek): „S houževnatým soupeřem jsme se v první třetině trápili. Zápas jsme ovládli díky povedené druhé části, kterou jsme vyhráli 5:0."

Branky a nahrávky: Šimeček 3, Dvořák 2, Skřepek 2, Klusák, Korbička, Uhlíř (Skřepek 3, Špatka 3, Dvořák 2, Šimeček, Korbička, Navrátil, P. Svoboda, Uhlíř) Chalupa. Rozhodčí: Hájek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 45. Třetiny: 1:1, 5:0, 4:0. Lísek: Kubík Vokurka, Klusák, P. Svoboda, Navrátil, Špatka, Šimeček, Skřepek, Uhlíř, Dvořák, Korbička. Olešná: Stemberk Balabán, Holcman, Chalupa, Jelínek, Pazour, Petera, Řehoř, Sláma, Suchý.

ŘEČICE V. LOSENICE 1:2

Zhodnocení Lukáše Veselého (vedoucí mužstva, Řečice): „Ve vyrovnaném zápase jsme měli mnohem více příležitostí než soupeř. Díky velkému počtu vyloučení a neproměňování jasných šancí jsme však o důležité vítězství přišli."

Branky a nahrávky: M. Drdla (F. Šustáček, J. Poul) L. Pospíchal, Procházka (L. Pospíchal, Procházka). Rozhodčí: Hájek. Vyloučení 9:8. Bez využití. Diváci: 45. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. Řečice: R. Kříž M. Dostál, P. Poul, Kaláb, P. Kříž, M. Šustáček, O. Chrást O. Poul, P. Šustáček, J. Šandera, M. Drdla, A. Drdla, F. Šustáček, J. Dostál, L. Veselý, V. Šacl, J. Poul. V. Losenice: Jos. Rosecký J. Hromádka, F. Hromádka, Kamarád, J. Mach, M. Mach, Matěja, P. Neubauer, A. Pátek, L. Pospíchal, Procházka, Jar. Rosecký, V. Rosecký, M. Veselý, Zelený.

NOVÁ VES PÍSEČNÉ 4:2

Zhodnocení Lukáše Novotného (hráč, Nová Ves): „V zápase jsme byli důraznější a zaslouženě jsme vyhráli."

Branky a nahrávky: Bureš, Havlík, M. Nečas, T. Novotný I. (L. Novotný 3, Havlík, Kubík, Kužel, M. Zdražil) Peňáz 2 (Babák 2, Čech). Rozhodčí: Hájek, Zavadil. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. Diváci: 62. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1. Nová Ves: R. Novotný Bureš, Kubík, Kužel, P. Nečas Havlík, Krejčí, Malimánek, J. Nečas, M. Nečas, L. Novotný, T. Novotný I, Zajíček, M. Zdražil. Písečné: Šťastný Babák, Buchta, Coufal, Čech, Flek, V. Kopecký, Kotouček, Peňáz, Z. Sklenář ml., M. Sklenář, R. Sklenář, Vašek, Vávra, Vojtíšek, Zbytovský.

1. Světnov 15 13 2 0 115:28 28

2. Znětínek 16 13 0 3 101:44 26

3. Bohdalec 15 12 1 2 85:31 25

4. Rudolec 16 9 3 4 59:30 21

5. Veselíčko 16 10 1 5 71:51 21

6. Lísek 15 9 2 4 84:50 20

7. Řečice 15 10 0 5 71:40 20

8. Přibyslav 15 8 3 4 64:41 19