Systém vyřazovacích bojů je letos nekompromisní. „Hraje se na dva zápasy a výsledky se sčítají. Postoupí ten celek, který vstřelí více branek,“ vysvětluje organizátor soutěže Karel Daniel.

Aby Veselíčko dovedlo druhý duel alespoň k nájezdům, potřebovalo by vyhrát o sedm branek. „Pokud o postupujícím nerozhodne základní hrací doba, okamžitě přijdou na řadu nájezdy. Z každého družstva pojedou tři různí hráči. Pokud bude skóre i nadále vyrovnané, mohou si týmy na náhlou smrt jednoho hráče vybrat. Jezdit už pak může klidně pořád dokola,“ dodává Daniel.

Zatímco v duelu Ostrova s Veselíčkem se penaltová loterie příliš neočekává, ostatní čtvrtfinále k ní mohou dospět. Lídr soutěže z Přibyslavi sice vedl nad Znětínkem už 4:1, ale dva góly z poslední třetiny by ho mohly mrzet.

Téměř totožný vývoj měla série mezi Bohdalcem a Rudolcem. Prvně jmenovaný celek byl v trháku 5:1, Rudolec se však vzepřel a stáhl své manko na hratelných 5:3. V posledním čtvrtfinále byl k vidění souboj brankářů. Lépe z něj vyšel vatínský Josef Pazour, který pustil za svá záda jen střelu světnovského Straky.

BOHDALEC – RUDOLEC 5:3

Branky a nahrávky: P. Jaša 4, J. Večeřa ml. (P. Jaša, Kovář, V. Nedoma, P. Sklenář, P. Tulis, J. Večeřa ml.) – Vl. Musil 2, Pejchal (Klimeš, L. Křesťan, T. Vomela). Třetiny: 3:0, 2:1, 0:2. Nejlepší hráči: P. Jaša – La. Šerejch.

PŘIBYSLAV – ZNĚTÍNEK 4:3

Branky a nahrávky: Martin Strašil, Libor Svoboda, Tomáš Svoboda, M. Teml (Forman, Tomáš Svoboda, R. Teml) – Neubauer 2, Plhák (J. Vaněk 2, Neubauer). Třetiny: 2:1, 2:0, 0:2. Nejlepší hráči: Mareček – Neubauer.

VESELÍČKO – OSTROV 0:7

Branky a nahrávky: Fňukal 2, Němec 2, Dostál, Kovář, Prokš (Pa. Burian 2, Kment 2, Buchta, Jurek, Kovář, Němec, S. Pelikán). Třetiny: 0:3, 0:4, 0:0. Nejlepší hráči: Klement – Švanda.

VATÍN – SVĚTNOV 2:1

Branky a nahrávky: L. Šíma, J. Šíma, (J. Váša) – Straka (Mifka, L. Zich). Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0. Nejlepší hráči: Pazour – Novák.