Děčínští papírovému favoritovi znovu dokázali, že mu nedají nic zadarmo. Celý zápas provázelo mnoho vyloučení. A právě v přesilovce Děčín udeřil poprvé, když Stezka profitoval z kombinace Ziky a Oliveriuse. Podruhé hosty zmrazil Merta, který si našel odražený kotouč a nedal Slámovi svou bombou šanci. Hosty sice přiblížil v početní výhodě na dostřel Jan, ale za čtyři minuty našel Motejlek přesnou přihrávkou Fojta, který přelstil Slámu blafákem.

Medvědům se podařil i vstup do poslední periody, když se před Slámu dostal Zika. S prvním pokusem neuspěl, s dorážkou už ale ano. Devět minut před koncem překonal jinak výborného Volkeho Plachý. Byla to však jen kosmetická úprava děčínského vítězství.

„Doufali jsme, že rozhodneme. Začali jsme dobře, ale bohužel se nám nepodařilo proměnit přesilovky, soupeř naopak skóroval a pak už byl lepší. Hráči jakoby byli v křeči z toho, že by mohli sérii ukončit. Ve středu už si ale další zaváhání nemůžeme dovolit," dobře věděl trenér Martin Sobotka.

Na rozhodující pátý duel už bude mít znovu k dispozici kompletní útoky. „Po zranění ze třetího zápasu se vrátí do sestavy Říha, hrát bude znovu i Štěpánek," těšilo Sobotku, jenž na soupisce postrádá pouze obránce Koldu.

O postupujícím se tak rozhodne ve středu 5. března na ledě Žďáru nad Sázavou. Utkání začíná v 18 hodin

DĚČÍN - ŽĎÁR N. S. 4:2

Stav série: 2:2.

Branky a nahrávky: 10. Stezka (Oliverius, Zika), 21. Merta (Zika, Kaltenböck), 38. Fojt (Motejlek), 43. Zika – 34. Jan, 51. Plachý (Gregar, Kotlík).

Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Schmejkal, Batěk – Nepomucký, Špála. Diváci: 397. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.

Děčín: Volke – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Vaněk, Motejlek, Vegner – Faigl, Oliverius, Zika, Tvrzník, Merta, Racek, Drnec, Chládek, Fojt, Bačák, Šetka, Vacek.

Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Beneš, Smejkal, Šír, Jícha, Jan, Pleva – Gregar, Kotlík, Man – Kunstmüller, Kaňka, Plachý – Krupka, Štěpánek, Dítě.