„Chtěl bych před celým týmem smeknout. Všichni se podřídili kolektivní práci. Pořád je to ale jen jedna výhra, série bude ještě dlouhá," nepřeceňuje trenér Martin Sobotka úvodní vítězství.

Nejlepším hráčem Žďáru byl zvolen Michal Kaňka, který dvěma góly oslavil čtvrteční dvaačtyřicáté narozeniny. Série se nyní přesune do Žďáru. Sobotní magnet víkendu začíná v 17.30.

KOLÍN - ŽĎÁR N. S. 1:2

Byl to Kaňkův zápas. V zápise figuroval jako hlavní trenér, protože trenér Sobotka měl na začátku utkání povinnosti jinde, dal dva góly a poslal Kozly do hlubin poražených. Zkrátka, dvaačtyřicetiletému Kaňkovi na věku nezáleží. Kozly si v prvním zápase čtvrtfinále vychutnal.

Nejdřív dokonale využil zaváhání Kozlů na rozehrávce v oslabení. Šel sám, zamíchal pukem a nahoru otevřel skóre zápasu. Tři minutky na to nechal v přesilovce vyčistit pole před kolínskou bránou a poslal to křížem do rohu. Kolín během tří minut na konci první třetiny prohrával 0:2 a ještě přišel o nejzkušenějšího beka Tomáše Pácala.

Ten dostal od Štěpánka pěkně nesportovně na hlavu. Neskončilo to jen s krvavým nosem, ale v nemocnici zjistili, že má otřes mozku.

Kozlové pak v oslabené sestavě, kde vlastně úplně chyběla první obranná dvojice (Hanzl je po operaci kolene pozn.red.), už nic moc nedokázali. Na začátku druhého dějství snížil kapitán Malý, když po střele od modré našel skulinku u tyčky. Ale vyrovnávací branku Kozlové nepřidali.

A čím víc chtěli, tím víc bylo vidět, jak jsou v křeči. V klíčových momentech utkání navíc faulovali, a tak odjeli z ledu poraženi. „První třetina byla z naší strany hodně špatná. Byla vidět nervozita a uklidnili jsme se až ve druhé třetině, a i tak jsme nehráli dobře," komentoval utkání trenér Kozlů Jiří Seidl.

„Věděli jsme, že Kolín bude favoritem. Zároveň jsme ale tušili, že nebude rozehraný, takže jsme ho chtěli zaskočit, což se nám v první třetině povedlo. Vytvořili jsme si dvoubrankový náskok, který jsme díky výborné defenzivní činnosti celého mužstva udrželi. Bohužel jsme přišli o Libora Střechu, který s největší pravděpodobností v sobotu nenastoupí," podotkl žďárský kouč Sobotka po cenné výhře.

Branky a nahrávky: 24. Malý (Kadlec st., Suchý) – 16. Kaňka, 19. Kaňka (Štěpánek, Rašner). Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Klouček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1274. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0. Stav série: 0:1.
Kolín: Sejpal – Pácal, Suchý, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Mokres – Ježek, Kadlec st., Chvojka – Jelínek, Kozák, Kadlec ml.
Žďár nad Sázavou: Blažíček – Pleva, Lojek, Beneš, L. Střecha, Smejkal, Rašner - Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Krupka, Vítek, Kovářů, Gregar, Bureš, T. Střecha, Pazourek, Hron.