„Pokusíme se vyhrát a vrátit sérii do Žďáru, aby si naši diváci přišli hokej ještě jednou vychutnat," burcuje trenér Martin Sobotka. V jeho hlase byla po čtvrteční porážce 2:4 znát mírná beznaděj. Aby také ne. Vyhrát tři těžké souboje s Technikou za sebou, z toho dvakrát na jejím ledě, je značně nepravděpodobné. Ne však nemožné.

Play-off se hraje od první vteřiny

Plameny si už nesmí dovolit třetí zaspání v úvodní třetině. Dohánět dvoubrankové manko stojí Sobotkovy svěřence spoustu sil, které pak v závěru logicky chybí. „Čtvrteční utkání bylo dokonalou replikou toho úterního. Opět jsme nezvládli začátek zápasu. Kluky jsem na něj upozorňoval, jenže jsme zase dostali dva zbytečné laciné góly. Nedokážu si vysvětlit, proč kluci začnou hrát až ve druhé třetině, když prohráváme 0:2 a pak to honíme na poslední chvíli. S takhle zkušeným soupeřem, který jen vyhazuje, je to pak těžké," kroutil hlavou kormidelník SKLH.
„Vážím si toho, že jsme se opět zvedli a vyrovnali, ale vzalo nám to spoustu sil. Poslední třetina byla o jednom gólu, " dodal zklamaný Martin Sobotka.

Kat Brzobohatý

Všechny čtyři branky vysokoškoláků nesly podpis první formace. Lahůdový večer před dvanácti stovkami diváků prožili Kamil Rajnoha (2+2) a Petr Bělohlávek (1+3), oba bodovali hned čtyřikrát. Opravdovým katem Plamenů se ale opět stal Michal Brzobohatý. Dvaadvacetiletý útočník nejdříve ukončil prodloužení prvního duelu, aby si připsal vítězný gól i v tom druhém. Zatímco loni mělo čtvrtfinále play-off příchuť specialisty na Žďár Jana Česneka, letos by se tímto mužem mohl stát právě Brzobohatý.
Jisté je jedno, pokud Plameny neuhlídají jejich „zfoukávače" ani ve třetím zápase, budou brzy bez hokeje.