Žďáru se nepodařil vstup do utkání. Tři obdržené branky během první třetiny srazili svěřence trenéra Jaroslava Bence do kolen. „My jsme předvedli velmi špatný výkon, kromě mladých, kteří alespoň bojovali, jsme ten zápas odflákli,“ zlobil se trenér Žďáru. Ten i přes devět inkasovaných branek neviní z debaklu brankáře. Zápas si mezi tyčemi „užil“ Vratislav Vajner.

Vajner za nic nemůže

„Ten za žádnou branku nemohl, Opavě tam na rozdíl od nás spadlo všechno, na co sáhla,“ reagoval Benc. Žďár musí na víkendový výsledek co nejrychleji zapomenout, již ve středu ho čeká první utkání v nadstavbové části. Na svém ledě přivítá Hodonín. „Je to pro nás schůdnější soupeř, než Opava, která na nás taky mohla vyjít,“ uzavřel Benc.

Velké Meziříčí má před nadstavbovou částí formu, což potvrdilo víkendovou výhrou nad brněnskou Technikou. Na zisku tří bodů měl lví podíl brankář Betinec, který udržel čisté konto. Pro Meziříčí to bylo první utkání v sezoně bez inkasovaného gólu. Zápas se vydařil také jeho spoluhráči Karlu Nekvasilovi, který byl u všech čtyř branek domácích. Dvě sám vstřelil a na další dvě přihrál.

„Z naší strany to bylo povedené utkání. Je vidět, že se naše hra rapidně zlepšuje,“ řekl manažer Jaroslav Juda. Velkomezeříčští hokejisté vstupují ve středu do nadstavbové části s nejtěžším možným soupeřem. Od 18 hodin přivítají na svém ledě lídra tabulky Valašské Meziříčí.