Top událostí je návrat Miroslava Bukáčka ze Žďáru, který se v dresu svého staronového klubu představil už v nedělním zápase ve Vsetíně. Velké Meziříčí dostalo za zkušeného útočníka náhradu v podobě Petrů Fily a Buriána.

Ve Žďáře panuje po skončení přestupního termínu spokojenost. Aby taky ne. Do útoku se vrátila persona Miroslav Bukáček. Hráč, který měl být na hostování ve Velkém Meziříčí do konce dubna, se vrací o něco dříve.

„Kromě zájmu klubu pro mě bylo rozhodující to, že mi volali i někteří kluci z kabiny,“ objasňuje návrat Bukáček, jehož rozhodnutí ze začátku sezony zůstat ve Velkém Meziříčí i po postupu Žďáru do II. ligy vyvolalo spoustu nevolí.

Třebíčští hráči posílí souseda

SKLH pro jeho návrat obětoval třebíčskou dvojici Petr Fila, Petr Burián. „Myslím, že můžeme být spokojení. V případě neúspěchu Jihlavy v play off se k nám navíc přesunou Jirka Man s Pavlem Sukem,“ pochvaluje si generální manažer žďárského klubu Miloslav Šimon.

Citelnou ztrátou zadních řad je odchod Aleše Koželuha, který z osobních důvodů odcestuje do zahraničí. „Tu mezeru by mělo zacelit případné omilostnění Tomáše Doležala. Ve středu by měla zasedat disciplinární komise,“ připomněl Šimon možný návrat hráče, který je od poloviny října loňského roku v trestu za údajné napadení rozhodčího.

Trenér nepoznal půlku kabiny

Změny jsou i v posledním týmu druhé ligy z Velkého Meziříčí. Zatím zřejmě pomohly. Tým trenéra Jozefa Zavadila přesvědčivě zvítězil v Uničově. „Před utkáním jsem nepoznal polovinu hráčů,“ žertoval kouč Zavadil.

Kabinu HHK opustili čtyři hokejisté, naopak tři noví hráči přišli. „Zatím jsme s nimi spokojeni, sice s námi absolvovali pouze dva tréninky a jedno utkání, ale trenér si pochvaluje jejich přístup a bojovnost,“ prozradil manažer týmu Jaroslav Juda.

------------

Žďár

Přišli: Miroslav Bukáček (konec hostování ve Vel. Meziříčí), Jiří Man a Pavel Suk (oba střídavý start z Dukly Jihlava), Lukáš Poskočil (střídavý start z Pardubic), František Moščic (hostování z H. Brodu), Lukáš Novák (konec hostování v Humpolci).
Odešli: Petr Fila a Petr Burián (oba konec hostování z Třebíče), Aleš Jelínek a Michal Kraučuk (oba konec hostování z H. Brodu), Aleš Koželuh (dočasné ukončení činnosti).

Velké Meziříčí

Přišli: Petr Fila a Petr Burán (oba hostování z Třebíče), Luboš Konta (návrat z hostování v Břeclavi).
Odešli: Vít Heřmanský (přestup do Kutné Hory), Tomáš Smejkal (hostování v Chotěboři), Miroslav Bukáček (přerušení hostování ze Žďáru), Robert Bašnár (přestup do Třebíče).

--------------

Velké Meziříčí zaskočilo favorita

Ve výrazně obměněné sestavě zavítalo velkmomeziříčské HHK na led Uničova. Hostům se podařilo domácího favorita dokonale zaskočit a nakonec si odvezli z jeho ledu cenné tři body.

„Překvapil mě špatný výkon Uničova, první třetinu jsme je přehrávali a mohli jsme po dvaceti minutách vést o pět branek,“ divil se velkomezeříčský kouč Jozef Zavadil. Jeho svěřenci tentokrát přidali ke své tradiční bojovnosti také dobrou hru. „Musím hráče pochválit, takhle se bojuje o záchranu,“ dodal Zavadil. Toho potěšil výkon dvou juniorů, které má HHK v sestavě.

„Troščák za nás nastoupil už počtvrté, pro Střechu to byla v Uničově premiéra a oba odehráli dobrý zápas,“ pochvaloval si trenér. Velké Meziříčí i přes výhru zůstává na dně tabulky druhé ligy s osmibodovou ztrátou na předposlední Spartak Pelhřimov. „Nic ještě není rozhodnuto, stále se hraje o třicet bodů,“ uzavřel kouč.

------------

Rozhovor s Miroslavem Bukáčkem si přečtete ve čtvrtečním vydání týdeníku Vysočina.

Ondrej Dudáš, Radek Špatka